Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Milyen érdekes, budapesti...

Milyen érdekes, budapesti jellegű, megválaszolatlan kérdés az, amit ma egy társadalomkutató kutathat?

Figyelt kérdés
Érdekel, hogy vannak-e még Budapesthez köthető kutatási témák.
2013. aug. 14. 22:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a hajléktalanok témája érdekes.
2013. aug. 14. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Kínaiak terjeszkedése?
2013. aug. 15. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem adok otleteket, engedd szabadjara a fantaziad.
2013. aug. 15. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Az első kettőnek köszönöm.

A harmadiknak meg azt üzenem, hogyha ötletek kellenének, mert társadalomkutató lennék, nem innen merítenék ötleteket. Egy kutatás nem úgy indul, hogy "felmegyünk a gyakorira, tippet lopunk és megcsináljuk" - hanem van olyan, aki megrendeli, aki fizet érte és a kutató végrehajtja azt.

Egyébként meg azért kérdeztem, mert olvastam egy kritikát. E szerint senki nem tud egyetlen olyan témát sem felvetni, ami a lakóhelyén kutatásra érdemes. A szerző szerint a társadalomkutatók egyike sem, mert csak rendelésre dolgoznak. Vagy amit a megrendelő kér vagy amit a munkahelyi kötelezettsége szükségessé tesz.

2013. aug. 15. 07:58
 5/9 Antimod ***** válasza:
51%
Személy szerint azt vizsgálnám, hogy alakult az elmúlt 50 évben a kerületek szociokulturális képe, és mi alapján. Lehet, hogy nem túl érdekes, de elég tanulságos téma lehetne.
2013. aug. 15. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Esetleg hogy az emberek hogyan kezelik, hogy a városban élés előnyei mellett a hátrányait is el kell viselniük. Tehát a hogy milyen kompromisszumokat vállalnak. Pl. egy jó bp-i munkahelyért milyen környékre hajlandóak költözni, meddig tűrik a sűrűn lakott részekben a konfliktusokat, gettó hatás, stb.
2013. aug. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

5. és 6. hozzászólást is köszönöm.

Szerintem mindkettő nagyon érdekes.

2013. aug. 15. 13:07
 8/9 anonim válasza:
Szerintem a centralizáció is érdekes téma lehet. Hogy mikor és miért alakulhatott úgy, hogy Magyarországon szinte minden Budapesten van, ellentétben más országokkal, ahol több nagy városra oszlik szét a "fellegvár". Engem pl. ilyesmi érdekelne, remélem segítettem :)
2013. aug. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Mindenképpen segítettél, köszönöm.

Szerény emlékeim szerint a trianoni békeszerződésnek is szerepe volt benne, mert a fontosabb centrumok nagyobb részt határon túlra kerültek. Ez csak egy emlék bölcsészkaros időkből, de az ötlet jó. Köszönöm.

2013. aug. 15. 22:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!