Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Az ókorban hogyan kerültek a...

Az ókorban hogyan kerültek a Csendes-óceáni szigetekre a polinéz tengeri népek?

Figyelt kérdés

A gimiben sok mindent megtudunk a történelem ókori szakaszáról. Azt viszont nem, hogy hogyan és mikor jutottak fel a tengeri népek a Csendes-óceáni szigetekre, Új-Zélandra, stb.

Annyit tudok, hogy csónakokkal jutottak el, és hogy az 1940-es években a norvég Thor Heyerdal épített egy evezős vitorlás hajót, hogy bebizonyítsa, hogy ilyen járművekkel lehetséges volt a vándorlás tengeren.


2013. okt. 31. 15:11
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Te magad leírtad - csónakkal, hajóval. Náluk is ugyanúgy voltak kalandorok, akik elindultak :) Aztán rengeteg vízbe fulladt, jópár megérkezett az "új világba". Viszonylag kevés sziget van azért, ami annyira el lenne vágva a világtól (ilyen pl a Húsvét-szigetek, ami tényleg ezer kilométerre van mindentől), hogy csónakkal, megfelelő készletekkel, és szerencsés áramlattal/szélmozgásokkal ne lehessen elérni.
2013. okt. 31. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi. És melyik században zajlott le ez a vándorlás? A Kr.e. 5-4 század körül?
2013. nov. 1. 13:42
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tudom, hogy ez úgy nézett ki, hogy a felfedezők felpakoltak egy adott számú ellátmányt (élelmiszert) a kenukra, és amikor a feléhez értek, visszafordultak. Ezzel a módszerrel kiszámítható távolságokra lehet eljutni.


Egy érdekesség Új-Zélanddal kapcsolatban: azt hallottam, hogy úgy fedezték fel (mert amúgy én sem értettem, hogy miért indulnának el a semmibe, és hogy találják meg a 2000 kilométerrel odébb levő szigetet), hogy egy adott időben láttak onnan vulkáni füstfelhőket felgomolyogni (ez nagyon messzire ellátszik), és megjegyezték, hogy merről látták, amit átadtak nemzedékről nemzedékre, és az egyik nemzedék egy ponton elindult abba az irányba.

2013. nov. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!