Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mária Terézia tudott magyarul?

Mária Terézia tudott magyarul?

Figyelt kérdés
2014. máj. 16. 17:40
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Falk Miksa, columbo dédapja tanítgatta, ennyit hallottam, de sztem nem tudott
2014. máj. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Nem tudott. Az anyanyelve a német nyelv volt. Mivel VI. Károly német-római császár nem Teréziát szánta utódjának így nem készítették fel az uralkodásra, és csak a szokásos nevelést kapta a húgával együtt. A német anyanyelve mellé latin, olasz, spanyol, francia nyelveket tanulta. 1741 májusában Pozsonyban összeült a magyar országgyűlésnél Mária Terézia latinul szólt a magyarokhoz ami érthető volt, hisz sok magyar tudott latinul.
2014. máj. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
68%

elsőnek.

Van egy Falk Miska aki magyar író, politikus, de ő nem taníthatta Mária Teréziát soha egy szó magyar nyelvre sem.

Mégpedig azért nem mert Mária Terézia 48 éve halott volt amikor Falk Miska megszületett.

Míg Mária Terézia 1717-1780 -ig élt addig Falk Miska 1828-1908-ig élt.

Ahogy azt is tudni, hogy Falk Miksa csak névrokonságban áll Peter Falk színésszel. Csiffáry Gabriella főlevéltáros utána járt, és nem talált rokoni szálakat a 2 Falk férfi között.

2014. máj. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
68%
Javítok. Nem Miska hanem Miksa...
2014. máj. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kretén vagyok. Erzsébetre gondoltam
2014. máj. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
66%

ma 18:20

Mármint Sissire gondoltál? Erzsébet Királynő tudott magyarul. Őt Majláth János magyar gróf, történettudós tanította először majd később egy magyar testvérpárral ismerkedett meg Hunyadi Imre gróffal és Lili húgával és ők tanították meg neki a magyar nyelvet. Sissi nagyon szépen beszélt magyarul.

2014. máj. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Tökéletesen soha nem tanult meg, de az élete vége felé meglehetősen sokat értett magyarul és erős német akcentussal, de érthetően tudott beszélni, viszonylag komoly szókinccsel.

Az előtte való állapotról már volt szó.

2014. máj. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!