Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Ha a tengerszint 7-10 métert...

Ha a tengerszint 7-10 métert emelkedne, melyik európai városok lennének veszélyben?

Figyelt kérdés
2009. dec. 29. 10:11
1 2
 1/17 anonim válasza:
Egész Hollandia elég nagy gondban lenne, mivel mélyföld. ott van egypár város. :) Sőt, fokozatos emelkedés esetén 10 év múlva már oda járnánk búvárkodni.
2009. dec. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Nem csak Hollandia, az egész mediterrán térség.
2009. dec. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Más országok is veszélyben vannak?
2009. dec. 29. 13:43
 4/17 anonim ***** válasza:

Egész Hollandia.

Ezen kívül London, az észak-német kikötők (Hamburg, Lübeck stb.), talán Berlin is.

Egész Dánia, Aíuitánia (Délnyugat-Franciaország), Portugália, az olasz partvidék (Rómát is beleértve). Olaszországból talán csak Lombardia maradna meg (a partmenti városokat leszámítva) és az Appenninek hegylánca.

Aztán Görögország jelentős része (elsősorban Thesszália, de Athén is), Svédország és Lengyelország nagy része, Románia délkeleti negyede, a Balti államok...


Ezek amik tuti víz alá kerülnének. Azt nem tudom pontosan megmondani, hogy hány méter emelkedés kell hozzá, de nem túl sok. És ebből fakadóan a 7-10 méternél sem tudom pontosan megmondani, de ezek szinte biztosan.

2009. dec. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
Egyelőre a 2 m a reális. Vannak erre térképek, meg lehet keresni, de én nem ettől félek.
2009. dec. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Légyszives belinkelnél egy ilyen térképet? Én a google-n keresgéltem de nem találtam...
2009. dec. 29. 16:16
 7/17 A kérdező kommentje:
És melyik országok lennének biztonságban?
2009. dec. 29. 16:22
 8/17 anonim ***** válasza:

Én sem tudok térképet.

Hát, valószínűleg Svájcot nem érintené és Ausztriát is legfeljebb nagyon kis mértékben.

Bár nem külön ország, de Bajorországra sem lenne határral, meg valószínűleg Magyarországra sem.

Max. megint lenne tengerpartunk :)

És Szlovákiára meg Csehországra sem.

És valószínűleg Szerbiát sem érné el.

2009. dec. 29. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Azért nagyon nem 7-10 méter választ el minket a tengerparttól lol :):)


[link]


Tessék, fenn a bal felső sarokban tudod állítani a kívánt tengerszintet.

2009. dec. 29. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Hát, e-szerint csak az Északi-tenger partvidékét érintené érdemben.

Vagy csak onnan vannak adataik?

2009. dec. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!