Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » (Iskolai. ) Mi a véleményed,...

(Iskolai. ) Mi a véleményed, álláspontod az ALTRUIZMUSsal kapcsolatban? (Intelligens emberektől kérdezem. )

Figyelt kérdés

Ha utánanéznél, mi az altruizmus: [link]

Mi a szerepe, van-e értelme, gyakorlatilag bármilyen jellegű vélemény számít. :)


2014. máj. 27. 18:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Ezt nézd meg, az altruizmus genetikai evolúciós alapjairól szól. Röviden az evolúció nem egyedek szintjén értelmezhető, hanem gének szintjén. Az altruizmus azt jelenti, hogy a gének segítenek maguknak:

https://www.youtube.com/watch?v=n8C-ntwUpzM

2014. máj. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Gének szintjén találtak rá magyarázatot, miért éri meg. Az önfeláldozás leggyakoribb formái a saját családját segítik az önfeláldozónak. A hasonló génkészlet miatt, ha nem is pontosan a saját génjeinek ad több esélyt, de ahhoz hasonló géneknek. Ezen kívül az ismerősök felé szokott előfordulni az önfeláldozás, amire ugyanaz a magyarázat, mint az előzőre, a gének, mivel eleve olyanokkal kerülünk jó kapcsolatba, akik hasonló génekkel rendelkeznek, mert azokat értjük meg jobban(ennek vannak politikailag nem korrekt részkövetkezményei).


Altruizmus nélkül nincs fejlett civilizáció, mivel a csapatjáték elképzelhetetlen nélküle.


Összességében azt lehet mondani, hogy a génekre jellemző az önzőség, az emberek szintjén elő tud fordulni önzetlenség, de a titok nyitja a génhasonlóság.


Richard Dawkins: The Selfish Gene c. könyve erről szól.

2014. máj. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem számítottam rá hogy a gének felé kell keresgetni, no de hát valóban.

Köszi a válaszokat! :)

2014. máj. 27. 19:00
 4/5 anonim ***** válasza:
És ha én meg azt mondom, nem, nem, nem a gének lesznek ezesetben a szelekció alanyai, hanem inkább emberi közösségek? Szerintem a csoportszelekció elfogadása sokkal egyszerűbb magyarázat a szolidaritásra, altruizmusra.
2014. máj. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Hát annak is van értelme.

Főleg tudományosan közelítitek meg a témát, ami furcsa mert nem erre számítottam.

Nem biológia vagy genetika témában tettem fel a kérdést, hanem társadalomismeret, etika. :D De mindegy, mert a lényeg hogy megközelítsük ezt a dolgot, hogy altruizmus.

2014. máj. 29. 16:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!