Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A magyarok származásáról...

A magyarok származásáról eddig: milyen nyelvrokonságok jelentek meg tudományos életben?

Figyelt kérdés

finnugor, sumér, török, dravida, párszi, japán, kínai egy tartománybeli népe, - amiről hallottam már.

Most olvastam kelta - magyarról is.



2014. jún. 9. 07:48
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Nem akartál ítéletet mondani? Pedig sikerült. Kétségtelenül nem tudatosan.

"Az elmebajos egyik ismertetőjele hogy a múltban él." Még csak nem is ismertetőjele, de ha igen, akkor meglehetősen felszínes. Ha hallottál már arról, hogy gyökereiben él a nemzet, és meg is értetted, akkor nem beszélnél ilyeneket. Az angol semmiféle hagyományból nem enged. Mondd csak neki, hogy a múltban él. Fölényesen mosolyog és tudni fogja, hogy fölösleges veled szóba állnia. Úgy is ő az erősebb.

A magyarság azért nem lel végre magára, mert nem ismeri a múltját, hanem helyette valami ködös romantikus semmibe réved, és arra akar építkezni. Ha kevesebbet foglalkozna a nyelvrokonsággal (például mert természetes számára, mi a különbség a nyelvi és etnikai rokonság között - mondjuk úgy alapszinten), és többet valós problémákkal, rögtön az is kiderülne, mi itt a teendő.


Nem gondolkodó, hanem gyűlölködő, különbségeket kereső, tévhitekben élő népet lehet csak hamis múltjával irányítani. Józan ember ismeri gyökereit és tiszteli azokat. ezzel a kérdést le is zárja. Helyette a jelen problémáival foglakozik. Itt és most azzal, miért van ennyire sok hiszékeny ember, akit gyűlöletre, hamis ideológiákkal kirekesztésre, felfuvalkodottságra (ami messze nem azonos az öntudatossággal) lehet uszítani, és szívják az eszmét magukba, mint drogos a műnyálat.

2014. jún. 13. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, ha nem súlyozod a különböző elképzeléseket, akkor mi alapján akarsz bármire is jutni? Kb. az lesz a konklúzió, h mindenki rokona mindenkinek, tehát Ádámtól és Évától származunk.

Ennyi erővel én leírhatom, hogy a magyar a szuahélivel rokon, és máris van még egy bejegyzés a listában. Inkább az az érdekes, hogy melyik nyelvrokonság bizonygatásának mi a motivációja... (ez a sumer esetében viszonylag egyértelmű)

2014. jún. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

11: A kérdésfeltevésemben nem akartam egyik rokonsággal sem részrehajló lenni. Erre értettem az ítéletmondást.

Az elmebajos egyik ismertetőjele hogy a múltban él.- nézz meg egy neurotikust felmondja neked a rokonságától érzett összes sérelmét - ami 'felelős' az állapotáért, amiben csücsül, nézz meg egy pszichotikust, és a cselekvései mintáját ott találod a tudatalattiban összegyűlt katyvaszában. Ez mind a múlt. Oda introvertálódtak.


12: Én nem tudom miért egyértelmű a sumér esetében, és miért nem a keltával vagy a párszival?

2014. jún. 13. 18:49
 14/14 anonim ***** válasza:
0%
Habár a kérdés régi, azért még válaszolok. Tudományos életben valóban sok megjelent, de még mindig a finn-ugor nyelvrokonság a helyt álló. A legtöbb nyelvrokonosdi a mai szavakat akarja összehasonlítani a régi népek szavaival. Ebből jön h pl a "kelta" azért kelta mert keletről jön, így a kelta egy magyar szó. EZ és ehhez hasonló dolgok szimplán belemagyarázások a dolgokba. Bármelyik más nép tud ilyeneket találni a saját nyelvével.
2015. szept. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!