Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Az ázsiaiaknak miért "ferde"...

Az ázsiaiaknak miért "ferde" a szemük?

Figyelt kérdés
Ez a kérdés kezdett el foglalkoztatni. Miért alakult ez ki náluk? Meg náluk miért mindenkinek fekete szinű a haja? Probáltam utána nézni a neten, de mindenhol mást irnak :/

#ferde szem
2014. júl. 30. 20:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Amiért a feketéknek fekete a bőrük. Más "faj". Hasonlíts össze egy tacskót és egy retrievert. Pedig mindkettő kutya.
2014. júl. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A génjeikben van.

A ferde szemre több magyarázat is ismert, a tudósok ebben bizonytalanok. Vannak mesék arról, hogy erős volt a szél. Az egyik magyarázat szerint a korai ázsiaiak a ferde szemet találták szépnek.

A fekete haj az eredeti hajszín, nem jelent meg olyan mutáció például Kínában, ami kivilágosította volna. Úgyhogy Kínában a más színű haj idegen származásra utal.

2014. júl. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen, én olyat is olvastam, hogy ott mások a fényviszonyok és hogy meg ne vakuljanak. Nem tudom mi igaz belőle. Köszönöm a válaszokat:)
2014. aug. 2. 16:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!