Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Az teljesen irreális ha egy...

Az teljesen irreális ha egy baráti beszélgetés vagy lánnyal történő randevú esetén a legtöbb esetben irodalmi témákat érintünk mentesen a kollokviális stílustól?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy éjszaka kellene művésznek lennünk, nappal pedig polgárnak. Ez rendben van, de legtöbbször mégis jó kiszakadni abból a borzalomból, amiben vagyunk és ebben számomra nemhogy nem segít a média, hanem kifejezetten akadályozó tényező a lélekablakok kinyitásában. Azaz szerintem előre is viszi a beszélgetés menetét. Ugyanakkor hátrány, hogy ezáltal tartanak befelé élőnek, túlontúl elvontnak, mégis bizonyos értelemben ez sokkal inkább nyitottság mint médián szocializálódni.

Kezdeti témához visszanyúlva, ha sokáig beszélgetsz erről bármilyen barátoddal, szerelmeddel akkor talán már nem tudsz majd újat mondani egy idő után, kiapadnak a dolgok vagy a túl sok filozofálgatás már töménynek hat. Hogyan látjátok?


2014. júl. 30. 23:40
 1/5 fGhw39-84th ***** válasza:

"Az teljesen irreális ha egy baráti beszélgetés vagy lánnyal történő randevú esetén a legtöbb esetben irodalmi témákat érintünk mentesen a kollokviális stílustól?"

Nem irreális. Arról beszéljetek és úgy, ahogy akartok.

2014. júl. 31. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem tartom magam annak. Attól, hogy valaki szeretne felülemelkedni még lesz sznob. Kiválni a tömegből, más utat követni? Ez akár lehetne egy outsider jelenség is.
2014. júl. 31. 10:45
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem irreális. De azért elméleti úton megérteni földi világot, az bizony nehéz.

Attól tartok, hogy a sznobságban van valami, még ha ne mis direkten és nem is tudatosan. Ez mindjárt az első - hamis - mondatodból következik. A másodikból cáfolnám a borzalmat, amiben vagyunk. Azt elfogadom, hogy sokan annak érzik, néhányaknak az is. No de objektíve borzalom? Ne nyiss te lélekablakot, beszélgess közönségesen. Eléggé élvezetes, sokszínű és nyitott tud az lenni, ha akarjuk és értünk hozzá.

Az ember alapvetően közösségi lény. Ez megköveteli, hogy mindenkihez igyekezzünk azon a nyelven szólni, amelyet megért. Időnként elvontan, időnként hétköznapian, ahogy a helyzet kívánja.

Én elég régóta, elég sok emberrel beszélgetek, de valahogy még nem vetődött fel, hogy nem tudunk egymásnak újat mondani. Az előfordult, hogy annyira eltávolodott a dolgokról alkotott véleményünk, hogy nem kívántunk egymásnak semmit mondani. Elvégre az ember az élvezetért is beszélget.

Viszont azt gondolom, hogy randevún tartósan elvont témákról beszélgetni, nem hat a kapcsolat tartósságának irányába. Ha nő lennék, mondjuk kettőig se jutnánk. De persze arányos részt minden alkalommal képes lennék vállalni. Merthogy egy randevúnak klasszikusan más a célja....

2014. júl. 31. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem rosszul közelíted a témát.

Ha azt akarod mutatni magadról, hogy te milyen hiper-szuper ember vagy, minden bizonnyal megtalálod majd azt a nőt, akinek ez kell. Csak ne ijedj meg akkor, amikor majd ez a nő depresszív hangulatban vagy éppen érzékenyebb hangulatában lesz. El nem tudod képzelni milyen ez a lelkület egy hisztis, depressziós nőtől a szerelme felé. nem gúnyolódok, a tapasztalat beszél belőlem.

2014. aug. 2. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó válaszoló!


Egy szóval nem írtam azt, hogy hiper-szuper ember lennék. Nem gondolnám, többnek, jobbnak magam, inkább az átlagtól elütőnek. Sosem éreztem semmiféle felsőbbrendűséget, sőt inkább bizonyos értelemben más, mások emelkednek fölém.

Ami a depressziós nők kérdését illeti volt már benne tapasztalatom. Igen, valóban nem könnyű eset ilyenkor semmi emelkedettebb dolgot bevetni, nem segít. De egy jó program, bármi kizökkentheti, ha nincs még súlyos állapotban.

2014. aug. 4. 20:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!