Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Hogy tud 'képbe kerülni' egy...

Hogy tud 'képbe kerülni' egy feltörekvő filozófiából?

Figyelt kérdés
kb. 5 éve foglalkozom filozófiával, de sajnos eddig csak a fióknak dolgoztam. Szeretném ha szakértők is meghallgatnák az elméleteimet. Hol/hogy lenne erre lehetőség? Létezik olyan, hogy filozófia - tehetségkutató? Vagy csak menjek be az eltére, és kérjek időpontot vmelyik professzornál? Attól félek, elküld a fenébe.. nem túlságosan nyitott a magyar közoktatás a fejlődésre. mit javasoltok?

2014. szept. 9. 13:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Már megbocsáss, de a felsőoktatás nem a fejlődésre nem nyitott, csak védi magát a kontároktól...


Ha bármit kezdeni akarsz a filozófiával, akkor iratkozz be szabad bölcsészetre, szakosodj filozófia-etika szakirányra, végezd el a Bsc, mester képzést jó eredménnyel, (ez öt év alatt pont meglett volna)akkor a szakdolgozataidban már fejtegethetsz amit csak akarsz, ha meg nagyon penge vagy, akkor doktorálhatsz is a témából és akkor már komolyan fognak venni.


Azt csak halkan teszem hozzá, hogy ismered is a a "kollégák" műveit pl. Platóntól Heideggerig? Mert ha nem, vagy csak felszínesen, akkor nem érdemes próbálkozni, én nyolc éve foglalkozom filozófiával is hobbi szinten, de még tonnányi könyv van, amit el kéne olvasnom.


Egyébként szimplán nyithatnál egy blogot is, ahol leközlöd a fiók tartalmát, ne aggódj ellopni ilyen témát senki nem lop :-D

2014. szept. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

miféle "kontároktól" ?

nem szeretnék belefolyni a bürokratikus oktatási rendszerbe. Többek között azért sem, mert számos 'klasszikus' elvet megcáfolnak a nézeteim (entrópia elv, kiegyenlítődés elve, illetve Platón és Arisztotelész számos elméletét)


tisztelem a régieket, mert a maguk nemében nagyot alkottak, de úgy gondolom, nekik töredékennyi információ sem volt a birtokában, mint az internet korában nekem/nekünk. éppen ezért én inkább széles körből merítek (nem csak filozófiából!!!!), és magam próbálom aztán pro és kontra összerakni a fellelhető ismereteket.

ezért számít újszerűnek, amit alkotok, és úgy gondolom, ehhez nem kell filozófia doktori (platónnak és buddhának se volt), a munkám önmagáért beszél, csak nincs, aki meghallgassa. :/

2014. szept. 9. 21:09
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen, létezik filozófia tehetség kutató, azt hívják úgy, hogy OTDK, ahová egyetemisták jelentkezhetnek!

Amúgy nem hiszem, hogy szakértők leállnának Veled úgy beszélgetni, hogy nincs előképzettséged. Mert ez elengedhetetlen. És igenis, ha nem tanultál soha filozófiát, akkor kontár vagy, amitől nem is baj, ha az intézményeink távol tartják magukat. Nem mondom, hogy ez a jelenlegi szűkkörűség és zártság jót tenne, de mit gondolsz? Hogy majd oda állsz Heller Ágnes és mások elé, és elmondod, hogy bla-bla? Mert a Te elméleteiddel biztos vagyok benne, hogy nem fejlődne a magyarországi filozófia. Már egyáltalán, aki filozófiával foglalkozik, anak a minimum, hogy tanul...

De amúgy ez a magyar mentalitás, otthon fotelfilozfálok, fotelfocizok, és akkor már értek is hozzá. Na álljon már meg a menet....


Két javaslat:

1. tedd fel ide az elméleteidet (ha nem félsz, hogy ellopják*), és jóesetbe van itt egy-két hallgató, aki rátalál, és válaszra méltatja.

2. Ne legyél lusta, iratkozz be szabadbölcsire, szakosodj filóra, és onnan már lehet alapozni.


Egy filozófia szakos


*irónia

2014. szept. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Szerintem ha jól megírod akkor simán elküldheted valaki filozófusnak. De a filozófiai szemlének is beküldheted.


Ha képes vagy tömören, világosan elmondani amit akarsz, akkor simán bemehetsz egy egyetemi tanár fogadóórájára is. Csak szerintem inkább azzal a mentalitással, hogy mit gondol erről, minthogy nálad az igazság.

2014. szept. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Filozófia egyetem nélkül nincs esélyed. Nem vonom kétségbe képességeidet de ha így szóba állnak veled, az azt jelentené hogy akárki filozófálhat.


Ügyvéd sem lehetsz jogi egyetem nélkül. Hiába veszed meg és magolod be a könyveket.


Végezd el az egyetemet.

2014. szept. 10. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Konkrétan miféle témában gondolkodsz?
2014. szept. 11. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Entrópia elv, mármint a termodinamika?

Miért kevered bele a fizikát a filozófiába? Ha sikerrel is jársz azzal megint csak egy új hülye eszmét kapunk.

2014. szept. 11. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

"nem hiszem, hogy szakértők leállnának Veled úgy beszélgetni, hogy nincs előképzettséged"


- na látjátok, ez itt a baj! egyrészt attól, hogy azt kérem, hallgasson meg egy filozófus, nekem miért kéne annak lennem?


- másrészt csak gondoljunk bele, mi van, ha tényleg forradalmi tudás birtokában vagyok?? vagy ha nem én, akkor valaki más egy hasonló helyzetben?


elég zseni vitte már a sírba a tudását ahhoz, hogy tanuljunk belőle?!?!?!


én nem akarok ebből meggazdagodni, vagy világhírű lenni, de egyszerűen úgy érzem, hogy olyan minőségű információ birtokában vagyok, amivel segíthetem ennek a tudománynak az előrelépését...

2014. szept. 11. 10:36
 9/15 anonim ***** válasza:

Honnan tudod hogy sok zseni vitte a sírjába a tudását ha ők nem publikálták? A filozófia nem természettudományok hogy nagy "tudás" lehet a birtokodban. A te filozófiád a te véleményed. Ezért is nincs olyan hogy a világ legjobb filozófusa.


Nem tudom milyen gondolkodási szinted lehet. De te, mint civil, filozófiára nem szakosodva, csak úgy bemehetnél egy ilyen jellegű intézménybe, csak úgy meghallgatásra képzeld el mi lenne. A sok idióta aki nem jutott be az egyetemre lerohanná az épületet hogy ő is filozófus akar lenni.


Tanács: Végezd el az egyetemet, közben rájössz hogy nem is van neked akkora információ a birtokodban.

2014. szept. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
De kérdező mondd el nekem, miért lenne neked olyan fájdalmas ez a filozófia egyetem elvégzése? Utána publikálhatod jogosan a forradalmi ötleteidet.
2014. szept. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!