Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A pszichológusoknál/pszichiáte...

A pszichológusoknál/pszichiátereknél bevett rutin az, hogy amikor általánosságban beszél valamiről, akkor mindig egyes szám első személybe helyezi a meglátását?

Figyelt kérdés

Példa: én azt mondom, hogy úgy érzem, önbizalomhiányom van.


Erre ő nem úgy válaszol, hogy "Ha az embernek önbizalomhiánya van, akkor..." vagy "Ha Önnek önbizalomhiánya van, akkor...", hanem minden esetben úgy kezdi, hogy "Ha nekem önbizalomhiányom van...". És ezt eddig minden szakembernél megfigyeltem, akinél jártam, meg különböző videókban is ezt láttam. Ez azért van, hogy nehogy azt mondhassa a páciens, hogy sugallnak neki valamit vagy irányítani akarják?


2014. nov. 4. 19:31
 1/3 Toti30 válasza:
Érdekes, én ilyesmit még soha nem észleltem. Szeretnéd, ha a terapeutád sugallna neked valamit?
2014. nov. 11. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Valószínűleg az, hiszen így bizalmasabb a légkör, könnyebben megnyílsz stb., rengeteg előnye lehet, hogy így fogalmaz. De akkor én is kérdezek valami pszichológusosat: nem gondolod, hogy egyszerűbb lenne az életed, ha nem elemeznél még ilyen apró, jelentéktelen dolgokat is? :)
2014. nov. 30. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

"De akkor én is kérdezek valami pszichológusosat: nem gondolod, hogy egyszerűbb lenne az életed, ha nem elemeznél még ilyen apró, jelentéktelen dolgokat is? :)"


De, csakhogy én nem az egyszerű életre szántam el magam, hanem a tudásra és a bölcsességre, és természetemnél fogva mindig is kíváncsi voltam :)

2014. dec. 1. 15:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!