Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Önálló, otthoni német nyelvtan...

Árpó kérdése:

Önálló, otthoni német nyelvtanulásra melyik könyvet vagy milyen módszert ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Elsősorban olyan módszerek könyvek érdekelnének, amik a beszédre koncentrálnak és amikkel konkrét tapasztalatok vannak.

2014. nov. 5. 21:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez több dologtól függ pl. milyen szinten beszélsz németül? Mekkora szókincsed, mennyire vagy otthon a nyelvtanban stb.

Mennyi időd van naponta a nyelvtanulásra, mennyire vagy elszánt mi motivál arra, hogy megtanulj németül.

Ezektől függetlenül az alap a német mondatszerkezet, és egy stabil alapszókincs elsajátítása kell legyen, ehhez a legegyszerűbb venni valamilyen német nyelvtankönyvet, és szándékosan mondok valamilyent, mert igazából rossz nyelvkönyv nincs csak lusta diák :-P

A némettel az a nyűg, hogy nekünk magyaroknak nagyon faramuci a nyelvtana elsőre, rengeteg kivétellel és sok szabállyal, amire ügyelni kell, és hiába kéred, hogy a beszédre írjak módszert, ha nem ismered fel, hogy ez egy ige múlt ideje, akkor nehéz a beszédre koncentrálni.

Nekem annak idején sokat segített az RTL2 (a német RTL 2) délutáni rajzfilmblokkja, abból elég sok dolgot összeszedtem magamnak, emellett olvasgattam a szótárt, a nyelvtankönyvet hozzá és idővel már bele mertem vágni felnőtteknek szóló műsorokba is. Ekkoriban még nem volt youtube, ahol tonnaszám találsz németre szinkronizált műsorokat, igen nem tévedés a szinkronos műsorokat érdemes nézni, ennek egyszerűen oka, hogy mikor elkészül egy film/sorozat német szinkronja, akkor sokkal jobban figyelnek a kiejtésre, és az érthetőségre. Ha például német streamen nézel híradót, na ott nagyon kell fülelni, hogy mit is mondanak, mert veszettül hadar a bemondónő.

Konkrét tapasztalatom, hogy ezzel a módszerrel két és fél év után letettem a középfokú nyelvvizsgát első próbálkozásra (valószínű ment volna korábban is, csak ekkor volt rá pénzem).

2014. nov. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

duolingo kezdetnek talán megteszi, amúgy tök jó nyelv sztem, de alapszinten tudok csak, sőt lehet, h úgyse már.

Egyébként tuti találsz nc**e-on, vagy keresőprogival neten egy rakat kezdő cuccost, vagy haladót, ha az kell, a mai világban nincs elérhetetlen igazából már szinte.

2014. nov. 6. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Pl. a

"Sprich einfach"

2017. jún. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!