Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mikor alakult ki a történelemb...

Mikor alakult ki a történelemben az, hogy a fiatalok szórakozóhelyekre vagy csak simán bulizni járnak?

Figyelt kérdés

Nem provokatív kérdésnek szánom, semmi bajom azzal, csak érdekel, hogy mióta járnak a fiatalok bulizni így, ahogy mostanában.

Mert gondolom az 1800as években még nem ez jelentette a bulizást, más világ volt, mást csináltak biztos.


2014. nov. 16. 11:14
 1/4 EagleHUN ***** válasza:

Már akkor (16.-19.század) is jártak pl Bálokba.

Sőt szerintem a párkeresésnek és ismerkedésnek ez lehet az "ősi" jól bevált módszere.

Már a rómaiak meg a görögök is "orgiákat" rendeztek.

Sőt a nyári és téli napfordulót is kb 10000 éve átbulizza az emberiség.

Szóval a fiatalok nagyon nagyon régen járnak bulizni. Csupán a buli kivitelezési formája és megnevezése változott.

2014. nov. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Olyan szórakozásra gondoltam ami ma van, hogy röhögnek meg szórakoznak a buliban, isszák az alkoholt, néhányan hányásig vagy eszméletlenre isszák magukat, arra ami manapság szokott lenni.
2014. nov. 16. 12:21
 3/4 anonim ***** válasza:

A Horthy-rendszerből volt már a kezemben illemkönyv, hogy egy fiatalembernek és egy fiatal hölgynek miket szabad egymásnak mondani, miket nem. A szerelmes levélben mit kell leírni, mit nem (sablon szerelmes versek is voltak benne). Látogatáskor a fiúnak meddig volt szabad maradni (uzsonnán, ebéden, délelőtt stb.). Szóval szerintem kb. 1945-ig biztos nem voltak olyanok, hogy a fiatalok, fiúk-lányok elmentek péntek este hányásig beinni :D


Falun is megvolt a szokásrendszer, a férfi-női illemszabályok, amiket nem volt tanácsos áthágni.


De ezektől függetlenül a fiúk egymás között biztos ittak ugyanúgy, illetve létezett a prostitúció is, voltak mindig könnyű nőcskék, akikkel lehetett szórakozni. Ez a másik oldala a történetnek.


Ez a laza módi, ahogy mi szórakozunk, szerintem azóta van, hogy egyrészt az iskolák koedukáltak lettek, másrészt 1968 után volt ugye a "szexuális forradalom", és az ilyen társadalmi etikai elvárások is fellazultak. Szerintem ez kb. a 70-80-as évek. A 90-es években már biztos, hogy lazaság volt :D

2014. nov. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egyébként, ha megnézed a kulturális átalakulást, a tömegkultúra létrejöttét, elválását a magas kultúrától, az is kb. a 60-70-80-as évek (Amerikában előbb). Mert azelőtt operába, színházba mentek a fiatalok (már aki megtehette, illetve bálokba, otthon rendezett összejövetelekre is mentek, de persze mentek moziba is), illetve táncházakba.


De a 60-as évektől jöttek a mindenféle könnyűzenei műfaj képviselői, elterjedt a televíziózás, jöttek a "ki mit tud" vetélkedők is. Teljesen átalakult a fiatalok kultúrája, szórakozása. Jöttek a mindenféle zenekarok, bandák és elkezdtek partizni. Nézd meg a Made in Hungaria című filmet, abban is kb. ez a kulturális váltás figyelhető meg (az öregeknek nem tetszik, a fiatalok meg persze lázadnak...)

2014. nov. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!