Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » önmagunknak be lehet hódolni?

önmagunknak be lehet hódolni?

Figyelt kérdés
Nagyoin széppen kérem az elmélyültebb személyek válaszoljanak a kérdés nagyonis érthető de mégsem olyan könyen érthető jellge miatt.
2014. nov. 30. 14:11
 1/3 anonim ***** válasza:

A pszichológiában Freud különböztette meg az ego részeit ezek az ösztön-én, az én és a felettes-én. Az ösztön-én a belső, ösztönös, "primitív" késztetések; a felettes-én pedig a társadalmi szabályok és a szülői nevelés (szocializáció) vetülete.

Tehát például ha azt mondja valaki, hogy a szíve és az esze harcban van egymással, mert pl. már nagyon rég óta a párjával van, nagyon szereti, de nem jó a kapcsolatuk, tehát tudja, hogy már külön kéne válniuk, viszont mégsem teszi, akkor az ösztön-énjére hallgat.

Természetesen ez egy NAGYON laikus magyarázat, Freud sem ebben a kontextusban értelmezi, viszont így akartam rávilágítani arra, hogy szerintem igen, be lehet hódolni magunknak, ha nem az "eszünkre" hallgatunk.

Bocsáss meg, ha nem erre irányult a kérdésed :)

2014. nov. 30. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
de igen jónak tartom a választ énis hasonlóra gondoltam csak megerősítettél köszike :D
2014. dec. 1. 13:25
 3/3 A kérdező kommentje:
mondjuk most meg azon elmélkedek hogy az ösztönénünk a másikra reagál úgy értem az érzelmeinket mások keltik életre akkor nem a másiknak hódolunk be? jó lehet ha a boldba vagyok és meg kívánok valamit az nem ugyan azt jelenti amikor valaki ezt ki használva írányítani próbál te mit gondolsz?
2014. dec. 1. 13:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!