Nagyon érdekel az ókor! Milyen könyveket olvassak még el?

Figyelt kérdés

Az egyetemi tankönyveket és szöveggyűjteményeket (amik az Osirisnél jöttek ki) ismerem. Meg elolvastam még a következőket is (csak azokat írom, amelyeket hasznosnak találtam, és amelyek eszembe jutnak);


Clark: A világ őstörténete

Klima: Mezopotámia

Oppenheim: Az ókori Mezopotámia

Klengel: Az ókori Szíria története és kultúrája

Klengel: Nomádok az ókori Elő-Ázsiában

Wojtilla: A mesés India

Németh: A polisok világa

Pallotino: Az etruszkok

Alföldy: Római társadalomtörténet


Ti mit ajánlotok még?


2014. dec. 5. 18:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Amit a legjobban ajánlok: Fustel de Coulange: Az Antik Városállam, továbbá ne hagyd ki az antik szerzők müveit se, valamint Gibbon klasszikusát.
2014. dec. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Coulanges könyve azt hiszem ókori község címmel jött ki magyarul, még nem olvastam különben.

Viszont néhány antik auktort már olvastam, például Suetoniust, az különösen tetszett.

Gibbon könyve a mi megyei könyvtárunkban csak angolul van meg sajnos;

[link]

2014. dec. 5. 19:17
 3/16 anonim ***** válasza:
Valóban, a "La Cité antique" magyarul ezen a cimen jelent meg, mégpedig ha jól tudom, 1883-ban, Bartal Antal forditásában. Na de ha érdeklődési körödből jól következtetek, te egy okos ember vagy, aki nyálcsorgatva epekedik minden új információ és tudásanyag iránt. Mégis... ...hogy-hogy nem tudsz angolul?
2014. dec. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Elég jól tudok angolul, de nem szeretek angolul olvasni, főleg nem majdnem hétszáz oldalt.

Egyébként nem olyan szerteágazó az érdeklődési köröm. Az ókor az egyik mániám. Van még néhány, de nálam ezek csak hobbik.

2014. dec. 5. 19:57
 5/16 anonim ***** válasza:
Lissák György: Ókori szerelmek, a Pédaszoszi Hermotimosz emlékiratai
2014. dec. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Ha Egyiptom érdekel, akkor ebben a témában Kákosy László: Ré fiai szerintem verhetetlen...
2014. dec. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:

Én egy regényt tudok ajánlani.


Mika Waltari: Szinuhe

2014. dec. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

A korábbi hozzászóló mellé állnék, Kákosy valóban kihagyhatatlan.

Ha pedig tudsz angolul, akkor nem kedv kérdése az olvasás. Akkor az, ha nem tudsz, és magadban erőlködsz a forditással.

2014. dec. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Nos, én 3 nagyon jó kis regényt ajánlanék, kikapcsolódásképpen ami ókori világba kalauzol el téged. Én imádom mindhármat, és ha szereted az ókori történelmet akkor neked is tetszeni fog.

1. Robert Graves: Én Claudius

2. Robert Graves: Claudius az isten.

2. Steven Saylor: Róma

2014. dec. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Hahn István: Karthágó

Serge Lancel: Hannibál


szépirodalom, ha érdekel, Spiró György: Fogság

2014. dec. 5. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!