Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Az önbecsülés meg az egó...

Az önbecsülés meg az egó hogyan függ össze?

Figyelt kérdés
2014. dec. 6. 20:16
 1/3 Angelo84 ***** válasza:
ha az egót úgy definiáljuk, hogy a magát megkülönböztető és magát előtérbe helyező "én", akkor maximum akkor függ össze az egóval, hogy ha az önbecsülés mellett nem jelenik meg a mások becsülése, és nyilván úgy függ össze, ahogy a definícióban szerepel. magát külön szintre emelő, stb.
2014. dec. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
ezt nem értem teljesen hülyeségként hangzik magyarázd el jobban kérlek az össze függést :)
2014. dec. 10. 12:36
 3/3 Angelo84 ***** válasza:

definiáltam az egót. abból tettem meg a választ. az önbecsülés az ugye ön becsülés, tisztában lenni az értékeinkkel. ez alapvetően csak akkor van összefüggésben az egóval, legalábbis az általam definiált egóval, ha beindul az a folyamat, ami magában a definícióban szerepel...ugye az ént előtérbe helyezés. tehát ha egy torzult önbecsülés jelenik meg, akkor függ össze az egóval, ha nem torzult, akkor meg nem. de hangsúlyozom, az egész dolog attól függ, hogy hogyan definiálom az egót.


ha az egót simán "én"-ként definiálom, akkor értelemszerűen az önbecsülés szótári jelentése miatt függ össze, és úgy, hogy ÖNbecsülés, tehát az ÉN tisztában van saját értékeivel, az egó meg maga az ÉN.

2014. dec. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!