Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miből látszik az erő az...

Miből látszik az erő az egyéniségben? Milyen az erős szemlyiség? Hogyan fejeződik ki az energia? Hogyan lehet komunikálni az erőt?

Figyelt kérdés
2014. dec. 23. 03:30
 1/7 Vikkiii válasza:
Szerintem komolyan beszél,nem hülyeségeket
2015. jan. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Vree ***** válasza:

Nem tudom értelmezni az olyan fogalmakat, hogy "erős személyiség" vagy pláne "energia"

Ehhez kéne először valami pszichológiai (ál)elmélet, amiben ezek definiálva vannak :p


"komunikálni az erőt" ez baromi jól hangzik, de mit jelent?

2015. jan. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
a kérdező csak trollkodik, ez egyértelmű
2015. jan. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

"a kérdező csak trollkodik, ez egyértelmű"


Vagy csak eszed nincs hozzá hogy értelmezni tudd igaz? Mert a fantáza nem a csapból folyik.

Komonukálni az erőt ara gondolok amikor látszik a komunikálción hogy erős szeméyliség. Hogyan fejezi ki magát az aki maga biztos? Milyen a magabiztoságot sugározó komunikálció? Mik a sajátoságok? Hogyan kell éreztetni másokkal hogy erős vagy? Miben különbözik egy gyenge és egy erős személyiség komunikálciója? Ez már elég konkrét aki érti szerintem amutómatikusan le ír egy elképzelés gondolat menetet már a fenti kérdésekből is.

2015. jan. 6. 14:35
 5/7 Vree ***** válasza:
Én ezt átraknám az Emberek főfórumba, a Tudományban kicsit máshogy (nem egyéni vélemény, hanem szakirodalom alapján) szemléljük a dolgokat, szerintem itt nem kapsz olyan válaszokat, amiket szeretnél. :)
2015. jan. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ezek a gondolataim a kerdesedröl:

Az erö a bölcs mondas szerint "a nyugalomban rejlik", vagyis mar az egyen kisugarzasabol latszik (mielött megszolal). Tehat belül van, a lelek ereje.

“Az erős lélek, ha nagy cél van előtte, megacélosítja a gyönge testet.” /Mark Twain/


Akire (sztem) gondolsz, h erös, magabiztos, az röviden es tömören, egyertelmüen, lenyegretöröen, "velösen" fejezi ki magat, tehat minden benne van abban a par szoban, amit mond, "szavai a vesig hatolnak". Egyszerü szavakkal, amik ugy hatnak, mint a röntgensugar.

A hatarozott kommunikaciohoz megfelelö hangerö is tarsul: aki alapbol hangosabb, vastagabb hangu, az erösebbnek tünik a vekonyhanguval szemben.

A magabiztos ember nyugodt, higgadt is, nyugalom arad belöle, celtudatos, es persze ezt tükrözik a nonverbalis jelei is. (Pl. a tars szemebe nez, miközben vele beszel, ill forditva: amikor a tars beszel hözza, a tars nemcsak latja a tekintetet, hanem erzi is, h figyel ra. Visszakerdezesekböl is...stb. Egyenes testtartas, kezfogasnal a markans...stb.)

Sztem addig rendben is van az erös jellemmel, erös szemelyiseggel foglalkozni, amig ennek celja, h fejlesszük kommunikacionkat, ill. önfejlesztes, a következö kerdest viszont ertelmetlennek latom:

"Hogyan kell éreztetni másokkal hogy erős vagy?" - hat pont ez az... :) ... hogy nem az erös, aki azt gondolja magarol es erezteti masokkal, hanem akit masok gondolnak annak, ezert azt nem is kell ereztetni... :)) Az "erös" szemelyiseg amugy is szubjektiv jellemzes, ami feltetelez egy gyenget is (hiszen csak igy lehet viszonyitani), es szerintem csak egy okbol nezhetünk le masra - ha segitünk neki felemelkedni, ezert nem latom ertelmet a gyenge es erös megkülönböztetesnek.

2015. jan. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi
2015. jan. 6. 22:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!