Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Melyik a legjobb történelemkönyv?

Melyik a legjobb történelemkönyv?

Figyelt kérdés
Főként Európa történelméről szeretnék olvasni a 18. századtól napjainkig, körülbelül a középiskolás tananyagnak megfelelő mélységig. Melyik könyvet ajánlanátok?

2014. dec. 26. 09:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

SZáray forrásközpontú történelem 11-12 .

+a sima

2014. dec. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
36%
Főleg olyan könyvet vegyél, amelyik Trianont megfelelően írja le. Vedd meg Takaró Mihály előadásait dvd-n, vagy nézd meg őket interneten - ha lehet, nem tudom,fent van-e.
2014. dec. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Trololo, megnéztem Takaró Mihály önéletrajzát és belenéztem néhány előadásába, ha jót akarsz magadnak ne tőle tájékozódj. Úgy általában, ha valakiről süt az elfogultság, demagóg módon érvel, és nem magyarázatot nyújt, hanem vádol, azoktól távol szokott állni a történelem mint tudomány művelése (ami nem feltétlenül baj, mert Takaró nem történész, hanem magyartanár). A történésznek szüksége van elfogulatlanságra és nyitottságra, ahogy bármely más tudósnak is, csak itt kevésbé egyértelmű.

Szóval az ilyen emberektől egy nem túl bonyolult magyarság- és világkép aládúcolását kapod, bármiről is írjanak, és az adott esemény (pl. trianon) bárhogy is történt, elvi okokból kizárnak bizonyos magyarázatokat. Most képzeld el ezt pl. egy bírónál, aki úgy ítélkezik, hogy előtte kiköti magában azt, hogy a vádlott ártatlan. Az ő ítéletét értékesnek, objektívnek vagy igaznak tartanád?

2014. dec. 28. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, azért még várok további javaslatokat.:)
2014. dec. 28. 10:40
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

hát nagyon nem Száray... forráselemzés gyakorlására jó az a könyv...


A kettes válaszoló szerintem nem értette a kérdést.


Herber-Martos-Moss-Tisza könyvére keress rá!

2014. dec. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, szerintem ez lesz a nyerő!
2014. dec. 28. 17:57
 7/12 anonim ***** válasza:

5-s írtam h a sima is ami bővebben van kifejtve ami bővebben van kifejtve am 5-sre emelteztem és abból a könyvből tanultam szóval a gimis tudáshoz sztem megfelelő.

de itt van még egy jó oldal

tortenelemklub.com

2014. dec. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
hoppá bocsi a szóismétlésért:D
2014. dec. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
ne haragudj, de nem értem, hogy milyen a "sima" történelemkönyv
2014. dec. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
a sima Száray-s történelemkönyvre gondoltam ami részletesen ki van fejtve:D van a forrásközpontú is de az már másik kiadás.
2014. dec. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!