Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Tudnátok MLKról szóló, vagy a...

Tudnátok MLKról szóló, vagy a témához kapcsolódó filmeket, dokumentumfilmeket vagy olvasmányokat mondani? /lehet angol is/

Figyelt kérdés

Martin Luther King hatása a szegregáció megszűnésén és az egyenjogúsági harcban résztvett szerepe. Erről kell majd ~házidolgozatot írnom és háttérkutatást kell csinálnom. Olyan filmek lennének jók ami tényleg releváns nem csak egy dráma. Az olvasmány terén természetesen olvastam, wikipediát, BBC historyt, meg kisebb cikkeket.

Ja és még valami: kellenének idézetek is, de én csak olyanokat találtam ami MLKtól van és olyanra is szükségem lenne ami RÓLA van.

Előre is köszi :))



#egyenjogúság #szegregáció #Martin Luther King #rasszízmus #MLK #USA történelme #Rosa Parks #Montgomery Bus Boycott #Malcolm X
2014. dec. 27. 13:11
 1/1 anonim válasza:

"I Have a Dream" című beszéde, az jelentős hatású, a neten biztosan meg van


ha tudod még esetleg Rosa Parks-hoz kapcsolni, akkor őt is érdemes megnézni (Montgomery bus boycott, etc.)



ennyit találtam, de a könyvtárakban sztem tudsz találni un, primary source-okat is, amelyek abból a korból való források (levelek, dokumentumok, beszédek *lásd feljebb*, stb..), ezek általában könyvekben vannak vagy a neten


angol nyelvű online kereső: online könyvár pl a bookzz.org

ide írj bele címszavakat vagy egyebeket és sok mindent kiad, de ez angol nyelvű


so far, ennyit találtam


good luck!


in case of any help, write me a private message

2014. dec. 30. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!