Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Poison és Venom különbséget...

Poison és Venom különbséget elmondanátok?

Figyelt kérdés

Elképzelésem szerint minden Venom Poison, de nem minden Poison Venom.

Pontosítanátok, hogy a Venom-ot mire használják pontosan?

Előre is köszönöm.



2015. jan. 15. 20:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy a venom kimondottan valamilyen állatnak a mérge.
2015. jan. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
én és szakértőim is arra gondoltunk, h Venom csak a kígyómérge, de vmi más hüllő mérgét is úgy mondják, szóval nem tudjuk, h most a hüllők mérge, vagy pontosan mi is.
2015. jan. 15. 21:13
 3/5 anonim ***** válasza:
2015. jan. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Vree ***** válasza:

Úgy van ahogy mondtad.

Venom bármilyen állat mérge.

Poison az a méreg általában.


Viszont hozzá kell tenni, hogy a venomous és a poisonous már nem így értendő, a biológiában legalábbis. (Ha jól tudom, magyarul a "mérges" vagy "mérgező" szavakat használjuk azonos megkülönböztetéssel.) Az első azt jelenti, hogy valamilyen specializált szervvel (méregfog, skorpiófarok stb.) tud mérget fecskendezni. A második azt, hogy az egész teste tartalmazza a mérget.

[link]

2015. jan. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen mindenkinek. :)
2015. jan. 15. 22:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!