Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mit gondoltok az alábbiak...

Mit gondoltok az alábbiak közül a mai világban melyik a legfontosabb és miért? Természettudomány, társadalomtudomány, bölcsészettudomány?

Figyelt kérdés
Azt mondják a bölcsészettudományra ma már nincs szükség. Miért kérdezem én.
2015. febr. 15. 11:51
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

Már ne haragudj, de én nem forgattam ki semmit, inkább most pont te vagy, aki azt forgatod ki, amit én írtam :D


"Igen is a bölcsészetudomány foglalkozik a boldogság kérdéseivel ez egy olyan téma ami érdekli a bölcsészetet."


Nincs ilyen, hogy "bölcsésztudomány". Vagy ilyet, hogy a bölcsészetet érdekel valami, nem lehet kijelenteni. Vannak tudományok, amiket összefoglalóan hívunk bölcsésztudományoknak, és ezeknek a tudományoknak más a tudományos érdeklődése, mint ahogy már leírtam. Az ember boldogsága pedig nem tudományosan körülhatárolható valami (max. a filozófiában). A többi bölcsésztudomány nem foglalkozik ezzel.


Egyébként is, te lovagolsz itt a szavakon össze-vissza, szerintem azt sem tudod, mit jelentenek, csak ezért javítalak ki, de úgy látom, teljesen felesleges, mert csak megsértődsz rajta. Na mindegy....


Ilyen pl., hogy elküldesz logopédushoz, mert szerinted nem tudok olvasni, ebből is látszik, hogy a logopédiát sem tudod, hogy mit jelent :D :D


Minek írsz olyan kérdésekhez, amikhez nem is értesz?

2015. jún. 6. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim válasza:

Mit gondoltok az alábbiak közül a mai világban melyik a legfontosabb és miért? Természettudomány, társadalomtudomány, bölcsészettudomány?


Itt te vagy az aki nem a kérdésre ad választ! Azon az elven ami a bölcsészetudományról van a fejedben természet tudomány sem létezik mert az is tudományok gyűjtőneve! Sőt még a tásadalom tudományok is! Amúgy a logopédus az aki az olvasás kérdésével foglalkozik de olyat sose mondtam hogy nem tudsz olvasni mondatokat értelmezni nem tudsz! A 2 nem ugyan az! Remélem most nem egy impluzzív természetű tinédzserel vitatkozok jó lenne ha ettől függetlenül tiszta kép lenne a fejedbe a kérdésről de az se baj ha nem majd felvilágosodsz egyszer!

2015. jún. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
A logopédus a beszédhibákkal foglalkozik... Na ennyit erről. Szia!
2015. jún. 7. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim válasza:
Meg az értelmezési problémákkal nagyon be dúrcázott valaki.
2015. jún. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Milyen értelmezési problémákkal? Az neked értelmezési probléma, hogy nem értek egyet azzal, amivel írsz, és másképp gondolom, ezért leírom az én véleményemet is? Tudtommal pont ezért van ez az oldal, hogy mindenki leírja a véleményét.


Pont, hogy te vagy az, aki bedurcizott, és mivel nem tetszik, amit írtam, és még értelmesen reagálni sem tudsz rá, ezért rám fogod, hogy értelmezési problmémáim vannak. :D


Olvasd már vissza, amit írtam, és inkább próbáld te értelmezni, tudom, hogy eddig nem sikerült, de ha újra nekifutsz, talán hátha..


És amúgy is, te vagy, aki elkezdtél személyeskedni, és sértegetni, mert nem bírod elviselni, hogy kijavítottalak valamiben. Jaj, de utálom az ilyen embereket, szánalmas vagy!

2015. jún. 9. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Minda három egyformán fontos ha igazán meg vizsgálod nem is lehet elválasztani őket. (Pl ma már elképzelhetetlen tudományos kutatás komunikácio nélkül.) De bölcsésztudományokat végzőkből számszerüleg kevesebb kell. (pl rengeteg mérnöknek tud tolmácsolni egy tolmács) Az egyetemeken meg a bölcsész szakok közt van sok könnyü, így nem is érnek sokat. Ha olyan elvárások lennének ezeken a szakokon amit télleg csak kevesen tudnak teljesiteni akkor ezok is értékesek lennének. (pl két darab felsőfokú nyelvizsga stb)
2016. ápr. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!