Az etruszkoknál tényleg "zilah" és "kündü" volt a két fejedelem elnevezése?

Figyelt kérdés

Mint a magyaroknál a gyula és a kende.

Az interneten sok helyen ezt találtam,de nem tudom hogy hiteles -e.


2015. márc. 24. 12:42
 1/7 anonim válasza:
72%
Nem igaz.
2015. márc. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 hollófernyiges ***** válasza:
100%
A városok fejét tényleg zilachnak hívták de a szent király neve lucumo volt.
2015. márc. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi. Szerintetek kapcsolatba léphettek egyébként a magyarok és etruszkok? Mert pl. a rovásírás és az ő írásuk is eléggé hasonló,persze más jel más betűt jelent náluk,de találtam 3 betűt,ami ugyan az. És elvileg néhány szó is ugyanaz a két nyelvben.


A baj ezekkel a dolgokkal,hogy nem tudja a laikus ember,hogy van e alapja,vagy nincs,a neten pedig bárki írhat bármit...

2015. márc. 27. 17:24
 4/7 hollófernyiges ***** válasza:
79%

Hasonlítsd össze a göröggel is:

[link]

2015. márc. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
73%

Jól mondod, a laikus nem tudhatja, ezért érdemes mindent amit olvasol kétkedéssel fogadni. A tudományosan elfogadott elméleteket meg lehet különböztetni olyan áltudományos dolgoktól, mint az etruszk-magyar rokonság, hogy utánanézel. Egy tudományos munka mindig hivatkozik, elismert kutatókra, visszakereshető kutatási anyagokra, míg a többiek csak leírnak valamit.

Egyébként, nem. Szinte kizárt, hogy a magyarok ősei és az etruszkok találkoztak volna, tekintve, hogy az Ural és a Volga közti térség meglehetősen messze volt Észak-Itáliától. A magyar rovásírás meg egy olyan dolog, aminek a történetéről nem sokat tudunk. Az eredete is kétséges, a középkor előttről pl. semmi nyoma nincs a használatának. Mindenesetre az, hogy pár jel hasonlít még nem bizonyíték semmire.

2015. márc. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
értem. köszi a válaszokat! :)
2015. márc. 30. 17:08
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Az etruszkok nyelvéről nem tudni hogy kellett a szavakat kimondani, így bárki bármelyik országból bele magyarázhat amit akar. A pán-szlávisták pl azt hiszik h az Etruszkok az oroszok elődei, mert benne van a szóban a "ruszk" ami a "ruszki"-ra hasonlít. Nálunk ez mostanában kezdett divat lenni, amióta a Jobbik a parlamentben van. Az a néhány turbóturulmagyar hisz benne laikusok által összerakott youtube videók alapján. Ezekkel mindig légy óvatos. Ha csak megkérdőjelezed egy ilyen emberrel szemben az ilyen meséken alapuló rokonságokat, akkor egyből zsidó meg hazaáruló leszel nekik.
2015. ápr. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!