Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Állítólag a magyarok ősei a...

Állítólag a magyarok ősei a hunok (Hun, Hungary, Hungaria), a hunok ősei pedig a hsziungnuk voltak, a kérdés is ehhez kapcsolódik?

Figyelt kérdés

Szóval akkor a mi őseink a hunok?

Ott van Attila is, meg a Buda meg a ki tudja kik.

Az ő nevüket is sok ember viseli manapság is itthon.


[link]


2015. jún. 24. 10:15
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
2015. jún. 24. 10:19
 2/20 anonim ***** válasza:
0%

Nem így volt.

Lerágott csont már... miért erőlteted?

2015. jún. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Mi nem így volt?
2015. jún. 24. 10:30
 4/20 A kérdező kommentje:

Még ezt is találtam.

Amúgy ha nem a hunok az őseink az eléggé érdekes.

A hunok neveit viseljük, a hagyományőrző találkozókon az ő ruháikban vagyunk. A magyar íj az a hun íj. Keleten a magyarokat tartják a hunok leszármazottjainak.



Na de mindegy ezt találtam:

https://www.youtube.com/watch?v=LjZwScsxIq0

2015. jún. 24. 10:44
 5/20 A kérdező kommentje:

Szeretném tudni, hogy kik az őseink.

A Franciáké a Gallok, a Japánoké azok a népek akik jelenleg ott vannak kisebbségben, bár nem tudom mi a nevük.


De nekünk kik?


1. VÁLASZOLÓ:

Én új vagyok ebben a fórumtémában, még sose kérdeztem hasonlót. Így tehát nem erőltetek mindent csak érdekel a dolog. Ha a www.akármi címe is .hu, ha a nyelv hun, ha az ország Hungary, ha az ősi szokások is hunok, ha a harcosok is hunoknak néznek ki, akkor hogy hogy nem a hunok az őseink mondjuk?

2015. jún. 24. 10:52
 6/20 anonim ***** válasza:
46%

Mivel a "hun" - "hungary" és hozományai (.hu TLD, stb.) kapcsolatára hivatkozol, kérdeznék tőled valamit:

Nem fura neked, hogy a mi nyelvünkön 0 hasonlóság van a két népcsoport neve között?


A másik a nevek... És azokon a neveken kívül hány héber, germán, stb. eredetű nevet viselünk? Nekem például héber eredetű keresztnevem van. Akkor az én őseim héberek? (Tudtommal nem.)


És ezt úgy írom, hogy nem tudom, mi az igazság, vagy "a tudomány jelenlegi állása". Csak úgy érzem, hogy az általad felhozott érvek gyenge lábakon állnak.

2015. jún. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
61%
Ez szimplán azért volt, mert akkoriban nemigen volt néprajz meg antropológia. Megláttak minket a frankok, lovon ültünk, visszacsapó íjjal lődöztünk, és elloptuk a cuccaikat, ergo hunok vagyunk. Ugyanúgy, mint a rómaiaknak, görögöknek, aki nem helyi az barbár.
2015. jún. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 hollófernyiges ***** válasza:
59%
Nincs bizonyítható rokonság a hunokkal. A környező népek ugornak, ungarnak, vengernek hívnak minket, ezt kombinálták a németek Hungariává a latinban (valószínűleg szándékosan vegyítették a hasonló életmódú hunokkal) és innen vették át az angolok meg franciák, akik szemtől-szemben akkor még nem is nagyon láttak magyart. Az életmód kétségkívűl hasonló volt, de ez sem hun specialitás; a szkíták kezdték a sztyeppi lovasnomád kultúrát és onnan fejlesztették tovább a többiek, többek között a szarmaták, onogurok, avarok, kazárok, bolgárok. Az Attila név csak a 19. századtól jött divatba, nem hallottam még középkori Attila nevű emberről.
2015. jún. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Akkor mik voltunk?

Vagy vagyunk?


És nekem ne az legyen a válasz, hogy minden népcsoportból egy kicsi. Hanem ami bizonyított.

2015. jún. 24. 11:20
 10/20 anonim ***** válasza:
20%

Genetikailag kb. 5% rész van benned a magyar honfoglalókból. Mármint benned kevesebb - abban van ennyi, aki színmagyarnak néz ki.

A többi ősöd leginkább a környező szláv népekből való.

2015. jún. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!