Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Van olyan pszichológia könyv...

Van olyan pszichológia könyv ami az emberi gondolkodásról és viselkedésről, elméről szól?

Figyelt kérdés
2015. júl. 12. 16:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Véleményem szerint a kiemelkedően legjobb könyv ebben a témában a Nobel-díjas Daniel Kahnemantól a Gyors és lassú gondolkodás. Elsőre talán ijesztő méretű, de nagyon alapos, szisztematikus és lebilincselő. Csak négy éve jelent meg, de már most klasszikusnak számít, rengeteg általam nagyra becsült embert hallottam már hivatkozni rá.



Ha érdekel a téma, mindenképp a könyvespolcodon a helye.


Ezen kívül Mérő László könyveit tudnám még ajánlani.

2015. júl. 12. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Továbbá szinte minden pszichológiai tárgyú könyv erről szól, hiszen ez a pszichológia tárgya.

Vannak elmélyültebb és vannak elemibb fogalmazású könyvek, ha bemégy egy könyvesboltba, a megfelelő polcnál nagyon sokfélét találhatsz, ma ez divatos téma.

2015. júl. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Egyrészt általánosságban tényleg erről szól a pszichológia, tehát a gondolkodásról, a viselkedésről, és persze még sok másról is - másrészt mivel ilyen általánosságban fogalmaztál, igazából nem lehet tudni, hogy pontosan miről is szeretnél olvasni.


Amúgy én az Atkinson: Pszichológia könyvét ajánlom, ami egy nagyon jó egyetemi tankönyv, és általánosságban sokmindent felölel, és szerintem laikusok számára is érthető. Én nem vagyok pszichológus, de érintőlegesen tanultam pszichológiát, és nekünk ebből a könyvből is kellett tanulni, és elég érdekes és jó. Nem megy bele nagyon komoly szinten a dolgokba, de egy laikus számára (mint pl. amilyen én is vagyok a pszichológiához) eléggé érthető, és érdekes, olvasható könyv.

2015. júl. 13. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!