Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mi lesz a címe a töri-tételnek...

Tislerics Máté kérdése:

Mi lesz a címe a töri-tételnek, ami a mi korszakunkról fog szólni?

Figyelt kérdés

Mondjuk 100 év múlva a 2000-es évek körüli időszak, milyen töri tételnek felelne meg? mi lenne a címe? Szerintetek?


Pl.: Az internet hajnala


:D



2015. aug. 9. 19:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit tréfás így ez a kérdés, mert erre nehéz válaszolni, hiszen nincs hosszú távú rálátásunk. De azért lehetne boncolgatni a témát, mert érdekes szerintem.

Az internet hajnala nem jó, én inkább ezt a címet adnám neki: kommunikációs forradalom. Ez sokkal találóbb és kifejezőbb, és magába foglalja a jelen mellett a 20. század kommunikációs fejlődését (rádió, televízió) is. Azt hiszem, hogy 200 év múlva már jobban lehet folyamatában látni ezeket a dolgokat, mint most.

Persze egy-egy korszakból is több töritétel van, így miért ne lehetne a miénkből is több?

Szerintem kifejező lenne még egy olyan tétel, hogy: a globalizáció. Ez elcsépeltnek tűnhet, de egy globalizálódó világban élünk, és ha ma tanulunk a világkereskedelem kialakulásáról (a kora újkorban ugyebár), akkor nehéz elképzelni, hogy később ne ilyen súllyal tanítsák a globalizáció folyamatát. Persze lehet, hogy akkor már jobban látják a dolgokat, és a mi korunkat jobban össze fogják kapcsolni a kora újkorral. Még az is lehet, hogy a mostani kort, amiben élünk, az újkorhoz fogják sorolni. Végül is van ennek realitása, hiszen a kapitalista gazdaság (ami az újkorral együtt jelent meg), virágkorát éli.

Aztán lehet, hogy már nem sokáig lesz virágzó ez a kapitalista gazdaság, ezért olyan tétel is lesz, hogy a kapitalizmus válsága. Persze ehhez tényleg jövőbe kéne látni, de már most látszanak a súlyos vagyoni egyenlőtlenségek, és az, hogy valahol hiba van a rendszerben.

De ugyanilyen tétel lehetne a globális válság is. Ezzel persze lehet érteni az egyre növekvő háborúkat, az egyre nagyobb menekülthullámot, vagy akár a klímaváltozást, ami korunk nagy problémája.

Persze ezek spekulációk, 100 vagy 200 év múlva jobb rálátásuk lesz a dolgokra. Én azon a véleményen vagyok, hogy egy esemény után 70 évnek kell eltelnie minimum, hogy történelmi szemmel tudjuk nézni.

2015. aug. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%

Jelenleg van:

- Napjaink problémái

- modern demokráciák: EU,USA

- Magyarország a rendszerváltástól az első Orbán kormány végéig


Szerintem valamelyik tétel lenne, mint most Róma vagy Szent szövetség, Esetleg az Ukrán válság.

Második nagy világgazdasági válság szerintem szintúgy tétel lesz.

2015. aug. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Eleve 1000 év múlva nem fog létezni a mai iskolarendszer (sőt, 100 év múlva sem), nem lesz sem érettségi, sem történelem tantárgy.
2015. aug. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

#3

100 év volt a kérdés...

2015. aug. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha leszűkíjük Magyarországra a kérdést akkor a 2000 körüli időszaknak én ezt a címet adnám történelmi szempontból: "A változás másfél évtizede 1989-2005" A kommunizmusból történő felszabadulás és az európai unióba való beolvadás közti nagy változások korszaka.
2015. aug. 13. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Kbc válasza:
Az "Információ Kora" - még hallottam valahol... :)
2015. aug. 21. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az ember mint információhordozó


Idétlenül hangzik, de arra gondolok, hogy már akárki beleszólhat az internetes dolgokba, akárkinek lehet blogja, de nem csak a net ilyen: könnyebb bekerülni a tévébe, mint régen (bármilyen baromsággal elmehetek a csillag születikbe, max nem jutok tovább), és a legtöbb embernek eszköze is van ehhez (internet, kamera stb.)

2015. szept. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!