Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Vajon hol lehet Attila sírja?

Vajon hol lehet Attila sírja?

Figyelt kérdés
Mit gondoltok erről.

2015. szept. 20. 21:26
1 2
 1/14 anonim válasza:
100%
Elvileg a Tisza és a Maros összefolyásánál. Mondjuk ki tudja, hogy az akkoriban hol volt.
2015. szept. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Nekem van egy tippem. De azt csak TALÁN akkor fogom megosztani ha majd legalább 10 értelmes komment összegyűlik.

:)

2015. szept. 20. 21:42
 3/14 anonim válasza:
100%
Mondjuk én (ha igaz amit a történészek állítanak) elvileg kb 3-4 kilóméterre lakok légvonalban Attila sírjátol, mert Szegedi vagyok.
2015. szept. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 EagleHUN ***** válasza:
100%
Én olyat is hallottam hogy a legendákkal ellentétben a Pilisben van.
2015. szept. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
38%
Barhol is van aldot az a sir
2015. szept. 20. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
83%
Azért annak a realitása elég kicsi, hogy tényleg a Tiszába temették, hármas fémkoporsóba (gondolj bele, addig elterelték a Tiszát?), ez inkább csak egy mesei elem. Egyébként a fejedelmi központja közelébe temethették, de mivel arról sem tudni biztosan, hogy hol volt így passz. Esélyes, hogy valahol a Dél-Alföldön.
2015. szept. 21. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

# 6!


Azért annyira nem valószínűtlen, mivel akkoriban teljesen másmilyen volt a Tisza. Emlékszem némely idősek azt mondták mikor kicsik voltak, hogy sokkal kisebb volt akkor a Tisza és ez csak alig 100 éve. Az, hogy 1500 éve milyen volt az kérdéses.


Persze lehet, hogy tényleg nem a Tiszába lett eltemetve...

2015. szept. 22. 10:10
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt olyan hun szokás, hogy fémkoporsóba temetkeztek volna, tehát ennek nyilván valamilyen szimbolikus jelentősége van. Innentől könnyű feltételezi, hogy a Tisza alá temetés is valami jelképes motívum, csak meg kéne fejteni.
2015. szept. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
51%
A Pilissel kapcsolatban az a probléma, hogy a hunok a pusztán élő nép voltak. Szerintem a pusztán temethették el, nem vitték a holttestét a számára idegen környezetet jelentő hegyekbe.
2015. szept. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
95%
"a hunok a pusztán élő nép voltak" - ez így eléggé elnagyolt kijelentés. Ha a hegyi környezet olyan idegen lett volna a pusztai lovasnomád népektől, akkor miért volt fejlett ötvös- és kovácstechnikájuk? Honnan szerezték hozzá az érceket a síkságon?
2015. szept. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!