Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miért olyan okosak a zsidók?

Miért olyan okosak a zsidók?

Figyelt kérdés
Vezető pozíciókban mindenhol ők vannak, a 100 leggazdagabb embere közül 90 zsidó.
2016. ápr. 15. 16:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
71%
Mert ők nem egymás közti torzsalkodással foglalják el az időt.
2016. ápr. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Ez egy kitérő válasz.
2016. ápr. 15. 17:09
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem azt mondom hogy folyton ilyen körökben mozgok, de a legtöbb embernél talán jobban ismerem a helyzetet. Magyarországon egyáltalán nem minden nagyon gazdag vagy cégvezető zsidó, nem is jellemző. Még a "sztereotíp" bankvezérek körében sem.


Öt zsidót ismerek közelről. Abból kettőnek együtt van annyi esze mint egy marék lepkének, kettő átlagos, és egy értemes van.

2016. ápr. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
82%

Nos, a zsidókkal kapcsolatban két előítélet él az emberek fejében:

1. jól bánnak a pénzzel

2. nem szeretnek fizikai munkát végezni


Tekintve, hogy a 100 leggazdagabb ember közül 90 zsidó van benne valami. Gyerekként tanultak, hogy legyen elég eszük ahhoz, mibe érdemes befektetni.

Fiatalon dolgoztak, hogy utána csak irányítani kelljen.


Ez egy megválaszolhatatlan kérdés. Nincs rá jó vagy rossz válasz. Az, hogy valaki zsidó nem biztos hogy okos is, a világon nem csak az a 100 zsidó él és vannak szegény zsidók is.

2016. ápr. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
91%

"Mert ők nem egymás közti torzsalkodással foglalják el az időt."

Ebben annyi igazság van, hogy nagyon összetartóak, nem tolnak ki egymással, legalábbis nem annyiszor, mint mások. Hallottam sztorikat, hogy ha egy zsidónak választani kell az üzleti partnerei közül, akkor zsidót választ, még ha esetleg az nem is ért annyira a feladathoz.

Szóval nem feltétlenül okosak, de összetartóak.

2016. ápr. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Náluk fontos a tanulás, ha építenek egy zsinagógát és egy iskolát, akkor először az iskolát kezdik építeni.
2016. ápr. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
36%

Engem teljesen ledöbbentett, amikor zsidó társaságban, ugyanis két gyerekkori barátom zsidó, szóval elhangzott az, hogy a jó állás ismeretség kérdése.

Egyhangú volt a helyeslés és beismerem, ez a goj körökben sem teljesen ismeretlen, de mindent erre építeni, alapvetően erre hajtani, az azért sok egy kicsit.

A protekció kihasználása szerintem elsöprő előnyt biztosít a zsidóknak és ez az, ami számít.

Magyarország helyzete is ezért nem túl jó, egymillió zsidót nehéz eltartani.

Nemrégiben olvastam az Exodus c. könyvet, ahol Uris lelkendezve állapítja meg, hogy a második alija, vagyis a második bevándorlási hullám Palesztinába - felfedezte a munkát.

Bravó, erre gondolom két évezred nem volt elegendő, de azért csodálatos hely lehet Izrael, ahol zsidó a bányász, a taxisofőr, a gyári melós, meg a többi kétkezi parasztember, lásd kibucok és hasonlók.

Egyszer megnézném magamnak...

:)

2016. ápr. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
39%
Propaganda, amúgy rohadtul nem okosabbak, mint mások. Csak így vannak bemutatva, ez ugyanolyan, mintha pl. azt mondom oroszok, a legtöb embernek 80as évekbeli technológiával futkosó emberek ugranak be, a valóságban meg az 5. generációs vadászgépük lazán veri az amicsiékét...
2016. ápr. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
61%

Nekem egyszer valaki azt mondta, hogy egy magyarnak sosem az számít, hogy neki miért nincs, hanem az, hogy másnak miért van.

Na a zsidók nem így gondolkodnak. Talán ezért, vagy nem tudom.

2016. ápr. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
38%

Igyekezz sokat olvasni. Kezdjed a megtapasztalást zsidó szerzőkkel.

Ha lehet, ne olvassál többé patkány jobboldalt.

Javadra válik.

2016. ápr. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!