Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mi az ami nincs de mégis van?

Mi az ami nincs de mégis van?

Figyelt kérdés
2016. máj. 19. 23:00
1 2
 1/13 anonim válasza:
81%

pénz

nekem nincs, de másnak igen

2016. máj. 19. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Üresség. Semmi.
2016. máj. 19. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Ugyanazt vágtam rá elolvasás után, amit az első írt. :D


Ha már tudomány és bölcsész kategóriában kérdezted, abba a vallás is beletartozik, mint vallástudomány. Bár én hülyeségnek tartom, de attól még van ilyen. Na szóval.

A hit. Nekem nincs, mert teszek rá, de attól még létező dolog és sokaknak van.


Meg lehetne sorolni, hogy nekem nincs banánom, de közben Brazília el van árasztva az ültetvényeivel meg a szomszéd Józsinak is van egy vödörnyi, de gondolom nem erre vagy kíváncsi.

2016. máj. 20. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Például az elveszett tárgyak. Nem szűnnek meg létezni, de te már nem találod őket, ezért számodra többé nincsenek.


Vagy a múlt és a jövő. A múlt már nincs, mert elmúlt, de mégis van... a jövő pedig még nincs, mert még nem történt meg, de az is van.


Vagy a sárkány meg az unikornis. Valójában sosem létezett fajok, de mivel az ember fantáziája megalkotta őket, ezért mégis vannak.


Vagy a lélek. Fizikai formában nem létezik, tudománnyal nem mutatható ki, mégis mindenkinek van, kétséget kizáróan.


Vagy például a SEMMI. Mivel a semmi semmi, ezért lehetetlen, hogy létezzen, mert ugye a semmi, az nincs. Olyan nincs, hogy semmi nincs. Tehát minden semmi valami, de mégis van semmi. Ha nem látsz semmit, ha nem hallasz semmit, ha nem történik semmi, akkor nincs semmi, de hogy lehetne semmi, ha a semmi nem is létezik?


De akár ide sorolható az egész világegyetem határa is. Elméletben végtelen az univerzum, sosem járhatjuk be, de nem létezhet olyan dolog, ami örökké végtelen. Viszont, ha van vége, azaz határa, akkor a határon túl is kell hogy legyen valami, mert ugye mit mondtam, nem lehet utána a semmi, mert olyan, hogy semmi, nem létezik. Viszont végtelen sem lehet az univerzum, mert örök végtelenség sem létezik.


Na, jó elmélkedést. :D

2016. máj. 20. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
+ Ha a semmi LENNE, akkor VALAMI lenne. Na most már tényleg befejeztem. :D
2016. máj. 20. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Wadmalac ***** válasza:

Török László biztos tudja.

(1988 Szöul, Egerszegi Krisztina)

:D


Komolyabban, jó lenne behatárolni, hogy milyen filozófiai környezetben kéne értelmezni a kérdést.

A fenti válasz: a semmi, a vákuum is lehet helyes válasz.

Vagy a gödör, ami csupán levegő a hiányzó föld helyén.


Általánosan bármi olyan dolog, ami egy hiányt jelölő önálló fogalom.

2016. máj. 20. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Szirty ***** válasza:
2016. máj. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Hmn, demokrácia? Szabad akarat?
2016. máj. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Vákuum.
2016. máj. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

centrifugális erő, transzcendens dolgok, csakrák, hüvelyi orgazmus+g-pont, stb. ilyesmik

persze, ha lemondunk a szellemi maszturbálás csábító lehetőségéről azzal, hogy tiszázzuk a "vanás" pontos mibenlétét, akkor ezen dolgok létezése, hogy úgy mondjam, ontológiai státusza elég jól meghatározható

2016. máj. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!