Kelet miért szorult ki a fejlődés élvonulábol? Mikor történt az az esemény ami egészen napjainkig meghatározta a keleti országok állapotát? Legkésőbb mikor lesz újra olyan gazdag élet Közép-Európában mint Nyugaton?

Figyelt kérdés

2016. júl. 17. 14:43
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

A kis részben helytálló azt jelenti, hogy az írás kis része helytálló. Se többet, se kevesebbet. Az írás arról szól, hogy mi az ok. Ha van egy döntő ok, és az megpecsételi az irányt, akkor a későbbi ok erősít ugyan,de az irányhoz már nem ok, hanem következmény. Vagyis az írás egy része nem hamis, hanem nem ok.


A döntő kérdés az, hogy a sok különféle ok mennyiben volt belső (azaz az ország állapotából, lakosaiból következő) és mennyiben külső (elsősorban természeti, azaz a kor eszközeivel elháríthatatlan). És mely esemény(ek) volt(ak) annyira sorsdöntők, hogy utána már nem volt esély a lényeges irányváltásra. Nos, a 18-19. századi események már csak gyorsítottak, vagy lassítottak, de irányváltásra kevesek voltak.

De ezt csak neked mondom. Végigolvastam újra a válaszokat. Már nem kívánok hozzászólni. Nem látom értelmét.

2016. júl. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Akkor olvasd el jobban a válaszaimat, mert én nem a 18-19. századról írtam, de mindegy... Illetve nem tudom milyen "ország"-ról beszélsz, amikor itt Európa nyugati és keleti feléről van szó.


Nem arról van szó, hogy belém kötöttél, mert ez engem nem zavar. Az már viszont igen, hogy nem tudom, mi értelme van kijelenteni, hogy hülyeséget írok úgy, hogy igazából semmi érdemit nem tudsz írni, nem cáfolni. Ennek így tényleg semmi értelme nincsen... Elfogadom, ha megcáfolnak, viszont akkor érveket is kérek, nem csak ajvékolást a semmire.

2016. júl. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

A középmorrol nemirok sokat mert nem vagyok szakértő,de a Dózsa féle parasztháború lezárása a röghöz kötéssel nem épp a fejlődés záloga.

Ezzel a huzàssal egy elmaradott rendszert erősitettek.

A szovjet uralom sem húzott sokat mert a pénzen csak a hadi technikát fejlesztették. És persze a csunya kapitalista nyugattól való elszigetelödés sem biztosit sok fejlődési lehetöséget persze önmagához képest lehet hogy jó de nem a 5,10,15évvel ezelőtti saját színvonalat kell nézni.hanem a többihez képest hol vagyunk.


Most is ez van:magyarország jobban teljesit!-de mihez képest? Iraqhoz vagy amerikához képest...vagy saját magunkhoz képest.

És persze miben teljesít jobban? mert pl sem gépgyártásban sem tökésödő társadalomba nem teljesítünk jobban.


Ha az embernek hagyják higy gazdag legyen akkor egy kisidő mulva az innácioi megvalósulnak,de ehez első sorbane egy szabad társadalom szerkezet kell. Ez is az ami keleten álltalàban nincsmeg. Pl ha lefestem a kilincset a kocsimon utàna nemtudom forgalomba helyezni... akkor minek találjaki ujjitást? ugysem tudom letesztelni,/eladni hagyom a pitsába!


Persze van ahol kell a tulzott irányitás/diktatura de az igazából nem létjogosult itt.mert nem tőrzsi társadalmunk van,aholmszínre lép az uralkodó és 2hét alatt országot csinálma háboruzó törzseknlaza szövetségéből.

2016. aug. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!