Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Egy olyan könyvet szeretnék...

Egy olyan könyvet szeretnék ami segít a beszéd technika fejlesztésében. Részletek lent. ?

Figyelt kérdés

Már kiskorom óta gondom van a helyes beszéddel...Sosem tudom hogy hova tegyem a hangsúlyt a mondatban és gondom van ha egy többszörösen összetett mondatot kell mondanom valahogy elfogy a levegőn..Inkább a gyakorlati könyvekre vagyok kíváncsi egy kis elmélettel...


Csak olyanok írjanak akiknek van tapasztalatuk a témában és/vagy a könyv tényleg segített nekik..Nagyon fontos lenne!


2016. júl. 21. 15:14
 1/2 anonim válasza:

Szia!

Sajnos csak olyan könyvet tudok mondani, ami főleg nyilvános beszéddel foglalkozik (Dale Carnegie-Siker kalauz 3.), viszont a fő mondandója ugyanaz, amit könyvek nélkül is tudok tanácsolni. Gyakorolj! Tükör előtt, barátok előtt, egyedül a szobádban. A legjobb az, hogy ha felveszed videóra (vagy legalábbis magnóra, de mindenképp a videó a jobb), és visszanézed. Ez tényleg gyakorlati tanács, és tényleg működik. Rengeteget tanulhatsz belőle. Valamint szintén hatásos gyakorlati tanács, ha hangosan olvasol. Méghozzá gyermekmeséket. Azért meséket, mert azok nagyon szépen segítik az olvasót a hangsúlyozásban, a megfelelő ütem eltalálásában. És ezt is felveheted videóra amúgy.

Én is borzasztóan beszéltem, de ezek a gyakorlatok rengeteget javítottak rajtam. : )

Viszont nyilván nem egy hét alatt fog menni, sokat kell gyakorolni, és időbe telik, mire látszik az eredménye. Viszont a türelemért cserébe működik.^^


P.S. Paradoxon, de a könyvek másik legfontosabb (és nyíltan bennük foglalt) tanulsága, hogy könyvekből nem lehet megtanulni. Mindenképp kell hozzá, hogy csináld. Folyamatosan.

2016. júl. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Jobban járnál egy tanárral, kell a visszajelzés, hogy mit mondasz jól/rosszul.
2016. aug. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!