Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Gábor Zsazsa szégyent hozott...

Gábor Zsazsa szégyent hozott a magyarságra?

Figyelt kérdés

9 házassága volt,ami szerintem már sejtet valamit. Puszta véletlen,hogy mind a kilenc férje burzsuj volt,az utolsó pedig pont egy herceg. Igaz,utolsó férje,Frederic von Anhalt sem különb nála,hiszen jó pénzért adoptáltatta magát egy hercegnővel,a hercegi címet is így szerezte.

De igazából nem is az a szégyen,hogy mennyi férje volt,ha nem az,hogy világgá kürtölte,nem is próbálta leplezni,hogy milyen férfifaló és még "büszkén" hangoztatta,hogy magyar származású,ezek után nem is csoda,ha lenéznek minket. Egy ilyen pedáns életvitelű nőre aztán büszke lehet a nemzet,ugye? Nem az irigység beszél belőlem,csak az szúrja a szemem egy Hollywood-ban befutott magyar egy erkölcsi hulladék.



2017. jan. 2. 20:21
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
96%
Tudod egyáltalán, mint jelent a "pedáns" szó? Mert kizártnak tartom.
2017. jan. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Mondjuk azt,ha valakiről példát lehet venni?

Egyébként a kérdésre válaszolj és ne magyarázz félre.

2017. jan. 2. 20:49
 3/20 2*Sü ***** válasza:
95%

Nem gondolom, hogy szégyent hozott volna a magyarságra. Egyrészt mi magyarok is olyanok vagyunk, mint bármelyik nép tagjai, vannak közöttünk szentek, vannak elvetemült gonosztevők, vannak erkölcsösek, vannak erkölcstelenek. Például én egyetlen laoszi embert sem ismerek. Ha történetesen találkozok egy laoszi emberrel, aki ilyen vagy olyan, ez alapján őt magát fogom megítélni, és nem Laoszt, mint országot, és nem az összes laoszit. Egy-egy ember alapján megítélni egy egész népcsoportot az maga a rasszizmus, és csak a legprimitívebb emberek ítélkeznek így, ők meg aztán teljesen mindegy, hogy mit gondolnak. Bármelyik nemzetből lehet pozitív, negatív, meg kevert példákat hozni, aki ezt nem látja, az nem is akarja látni.


Másik oldalról egy bizonyos értékrendből nézve tekinthető csak az ő élete erkölcsileg kifogásolhatónak. Márpedig – ha tetszik, ha nem – jelenleg eléggé liberális erkölcsi értékrend van divatban. Lehet, hogy neked nem tetszik. Egyébként nekem sem. De hidd el, rengeteg embernek imponál az, hogy ő akkor házasodott meg, amikor akart, akkor vált el, amikor akart, kiélvezte az életet, „megcsinálta a szerencséjét”.


Harmadrészt mindig külön kell választani azt, hogy valaki valamilyen okból híres, mindattól, amit tudunk róla, de nem *ezek* miatt lett híres. Gábor Zsazsa színésznő volt. (Így a szakmája meg is határozott egy életmódot, lássuk be, azért a hollywoodi színészek jó részének hasonló életrajza van, nemzeti származástól függetlenül.) Attól vált híressé, amit a filmvásznon alakított. Erről lehet példát venni, de ez nem jelenti azt, hogy minden másról is. Pl. ott van Newton, aki zseniális tudós volt, de komoly jellemhibái voltak. Nota bene a fizikában elért eredményeire emlékezünk, a magánéletét ma már csak néhány ezzel foglalkozó kutató ismeri igazán. Vagy mondok egy másik példát, van egy remek focista, de lehet, hogy emberileg nem példamutató, mondjuk szemét, érzéketlen, agresszív, esetleg valami bűntényt is elkövetett. Itt nem feltétlenül az ember egészét kell nézni. Nem jó, ha valaki „olyan akar lenni, mint ő”, hanem az a jó, ha valaki „olyan jól akar focizni, mint ő”. Mert ezért vált ismerté, és akármilyen jellemhibái vannak, akármit követett el életében, attól még ugyanannyi gólt lő.


Negyedrészt szerintem nálunk sokkal inkább „világhírű”, mint az Egyesült Államokban. Bizonyára ott is vannak rajongói, de ha száz amerikait megkérnél, hogy írjon egy listát, amin ezer világhírű ember van, hacsak nincs közöttük magyar, valószínű kevesek listáján lenne fenn Gábor Zsazsa. Sokak látták a filmjeit. Néhányan talán tudni vélik, hogy Európából jött, néhányan azt is, hogy magyar. Esetleg néhányuknak rémlik, hogy olvastak valami bulvárlapban egy cikket az ő életéről, de nem hiszem, hogy tömegek ismernék úgy az életét, mint ahogy itthon. Itthon sem sokan tartják számon, maximum akkor, ha egy hír jelenik meg róla. Nem tudom mondjuk a 2013-es évben ezelőtt hányszor találkoztál a nevével, de gyanítom, hogy konvergál a nullához.

2017. jan. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 2*Sü ***** válasza:
97%

>> Tudod egyáltalán, mint jelent a "pedáns" szó?

> Mondjuk azt,ha valakiről példát lehet venni?


Pedáns jelentése: rendszerességhez, pontossághoz kicsinyesen, túlzóan ragaszkodó. A jelentése az olasz pedante szóból ered, aminek a jelentése nagyjából iskolamestert, vaskalapos igazgatót jelent. (Ami egyébként a pedare, „oktat” igéből származik.)


> Egyébként a kérdésre válaszolj és ne magyarázz félre.


Ebbe semmi félremagyarázás nem volt, csak egy egyszerű kérdést tett fel az első válaszoló. Nem magyarázott meg semmit, ergo félre sem magyarázhatott semmit. Egy kérdésre nem mindig a válasz a reakció. Egyébiránt te sem kérdeztél, hanem ex katedra kifejtettél egy véleményt. Akkor lenne igazán kérdés, ha azt kérdezted volna, hogy Gábor Zsazsa szégyent hozott-e a magyarságra azzal, hogy 9 házassága volt, és utána nem fejted ki a saját álláspontodat, hogy szerinted igen. Tulajdonképpen megválaszoltad azt a kérdést, amit feltettél, így előre borítékolható, hogy bármilyen válasz, ami nem egyezik a tieddel, az számodra elfogadhatatlan. Így az is egy reakció, ha valaki nem is próbálja máshogy láttatni az adott dolgot – mert borítékolható, hogy meg sem próbálod máshogy látni –, hanem egyszerűen csak rámutat arra, hogy a véleményformáláshoz előbb szükség lenne egy fokkal magasabb szintű műveltségre, ahol a pedáns szó jelentését valaki ismeri, vagy ha nem ismeri, akkor nem használja.

2017. jan. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
97%

Aki egy ember alapján ítél meg egy nemzetet, annak nem sokat ér a véleménye. Egyébként nem tudom honnan szeded, hogy lenézik a magyarokat.


Egyébként a pedáns nem ezt jelenti, nézz utána a jelentésének.

2017. jan. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerinted 10/15 millió embert meg lehet ítélni abból, hogy egy huszadrangú színésznőnek hány férje volt?

14 magyar Nobel-díjas van, a golyóstollat angol nyelvterületen "biro"-nak hívják, feltalálója, Bíró László neve után, a Rubik kockát a világon mindenhol ismerik, Csonka Jánosról kisbolygót neveztek el, és akkor még hosszasan sorolhatnám, Neumann, Teller, Szilárd Leó, Kármán Tódor, Galamb József, Selye János, miért pont Gábor Zsazsa erkölcsei hozna szégyent a magyarságra?


Egyébként ha úgy vesszük, erkölcsös asszony volt, hiszen házasságban élt, még ha egy kicsit többen is, mint a megszokott, ellentétben Ciccolinával, aki szintén magyar, és nem a politikai karrierje miatt vált ismertté.

2017. jan. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
63%
2*Sü, akkor ha ugyanezt (főleg a focis részt) ráhúzzuk Bayer Zsolt történetére, akkor most mi is van? Mert ugye ott mindenki kikelt magából, hogy micsoda rasszista meg hasonlók, közben pedig az ettől teljesen eltérő munkásságát díjazták (most a történethez ne vegyük azt hozzá, hogy milyen közel volt a tűzhöz, és hogy mennyire volt megérdemelt a kitüntetése).
2017. jan. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim válasza:
0%

#6


"a golyóstollat angol nyelvterületen "biro"-nak hívják "


Kik terjesztik az ilyen keptelensegeket ott magyarorszagon ?

2017. jan. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
93%

Bevallom, csak hallomásból származott az ismeretem, de most utánaolvastam a Wikiben:

" Az új íróeszköz – Biropen néven – gyorsan elterjedt az egész világon, és már életében halhatatlanná tette feltalálója nevét."

" Angol nyelvterületen a golyóstollat ma is gyakran „biro” vagy „biro pen” néven említik, Orwell műveiben például kizárólag ezen a néven szerepel."


[link]

2017. jan. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

2*Sü


Nevetséges vagy.:")

Egyrészről,bemagyarázod nekem,hogy előre álláspontot foglalok,míg én csak indormációkat közöltem róla.

És,hogy nem hallottam róla 2013 előttről? 2005 óta figyelemmel kísérem a "munkásságát".

Ez a kérdés azért hozódott fel,mert böki az oldalam,amiért egy nemzet gyászol egy ilyen fruskát.

Igen,valamelyest a saját véleményemet is kifejtettem,de ettől még mások hozzászólásait sem vetem meg,függetlenül attól,hogy milyen véleményt formál,ha a témával kapcsolatos és nem csak trollkodik egy sort. (Lásd #1)

Nem,nem szép megítélni egy nemzetet egy ember alapján,de ez még nem lesz rasszizmus,csak negatív előítélet. A rasszizmus fajgyűlölet,ha nem tudnád.:)


Másrészről csak gratulálni tudok,amiért folytattad azt,amit az #1 elkezdett,őszinte elismerésem. De komolyan. És hogy nem félremagyarázás? Nem tudom neked feltűnt-e,de az,hogy nem a kérdésre válaszol,hanem felesleges fecsegésbe kezd,már önmagában eltereli a témát. Szóval igen,félremagyarázás.

Ne akarj már belém kötni,csak azért mert állítólag nem helyesen használok egy szót.

Emberke,olvassál kicsit utána dolgoknak.

Én is tudok hozni ám egy jó példát. Például a proletár,amiből később a proli rövidítés lett. Ugyebár a műveletlen fatuskókra alkalmazzuk,akiket segélyből tartanak el,holott anno a becsületes kétkezi munkások voltak a prolik.

A pedáns szó is egy ilyen. És egyébként az emberek 90%-a az erkölcsös,tisztelettudó ipsékre használja ezt a szót és nem olyan értelemben ahogy azt linkelted.:)

Szóval mielőtt még a műveltségről kezdesz velem vitázni,jobb lenne,ha te is művelődnél egy kicsit.

Bár gondolom nehéz észt verni a kemény fejedbe,szóval inkább hanyagoljuk ezt,mert a végén még belefásulsz a túlzott okoskodásodba.


Ezzel a vitát lezárom.

És le vagy pontozva.

2017. jan. 2. 22:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!