Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Csoroghat-e bennem orosz vér?...

Csoroghat-e bennem orosz vér? Miért hagyták, hogy megerőszakolja a szovjet hadsereg a magyar népet? A magyar nők hány százaléka lett szovjet katona által megtermékenyítve?

Figyelt kérdés
72 évvel ezelőtt amikor a szovjet csapatok felszabadították hazánkat megerőszakolták a magyar nőket.

2017. jan. 20. 19:47
 1/5 anonim válasza:
73%

Én nem tudom benned van-e, szüleid kérdezd.

Viszont...a háborúba és után nem volt semmilyen szervezett hadseregünk se rendőrségünk ami védhetett volna minket. Náciktól (ahogy ők mondták "felszabadítottak" minket) a Szovjetek és sajnos történtek ilyen dolgok. Több olyan konkrét esetről lehet tudni mikor valaki a nejét védte és a katona meg a férjét lelőtte. Nem számított akkoriban hogy mit tesz a katona mert úgy sem derült ki és nem is érdekelte őket, főleg hogy felsőbb katonai vezetők is benne voltak. Sok nő a "megbecstelenítés" szégyene miatt öngyilkos lett, sokan mikor megszültek (mert az erőszaktól teherbe estek) a gyereket árvaházba adták. Többségük nemi beteg is lett. Szóval nem vidám a történet.

2017. jan. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
35%

"Csoroghat-e bennem orosz vér?"


Persze, miért ne? Kiben nem?


"Miért hagyták, hogy megerőszakolja a szovjet hadsereg a magyar népet?"


Voltak esetek szép számmal, ez tagadhatatlan. De hogy az egész szovjet hadsereg tankostul-repülőstül erőszakolja halomra az egész magyar népet, ez azért már kicsit viccesnek hangzott :D Mintha a szovjet hadseregnek nem is lett volna más dolga, mint hogy ott erőszakoljon és akkor magyar népet, mikor csak éppen nem aléltan fekszik a sok erőszakolástól valamelyik árok partján :D


"A magyar nők hány százaléka lett szovjet katona által megtermékenyítve?"


Nem tudom, de nem annyira jelentős, mint amennyire a kérdésedből ítélve gondolod. Szerintem ha két tized százalékot mondok, akkor már lehet hogy sokat mondtam.


"72 évvel ezelőtt amikor a szovjet csapatok felszabadították hazánkat megerőszakolták a magyar nőket."


Ez megint úgy hangzott, mintha szerinted csapatostul erőszakoltak volna halomra egész városokat vagy megyéket a szovjetek. Nagyon borúsan látod ezt a dolgot, de nem tudom miért.

2017. jan. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
36%
NEM erőszakolták meg tömegesen a magyar nőket! Pesten talán többet, de vidéken nem igen. Én csak "hallottam" a városunkban ilyenről, de nem ismert3em egy nőt sem, akit megerőszakoltak. Nálunk 44. októberétől, márciusig állandóan laktak orosz katonák. Anyámmal és a lakóasszonyunkkal 3-man voltunk nők, de még csak nem is molesztált bennünket egy orosz katona sem. Megtermékenyítve pedig még az 1 % sem lehetett.
2017. jan. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
49%

Még annyit az első válaszhoz: Igaz, hogy a rendőrség akkor nem védte meg a nőket. De az első 3 nap után azt a katonát, aki erőszakoskodott, a szovjet kommandó elvitte és nem bánt vele kesztyűs kézzel. A szomszédunkban volt egy tiszti szállásuk. Ez egy gazdag paraszt háza volt, az udvarban kamrákkal, istállóval. Többször látta a szomszédom, hogy a járőr hozott egy csupavér katonát. Belökték a fogdának kinevezett kamrába a csupasz földre és ott hagyták étlen-szomjan 2-3 napig. Télen, mínusz 10-15 fokban.

Félni a tanyákon kellett, a csapattestüktől elkóborolt, magányos katonáktól. Ők valóban lelőhették a nőket védő férfiakat.

2017. jan. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
50%
A legnagyobb bosszú az erőszakért: volt, aki így született, és pap lett.
2017. jan. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!