Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Ha európa iszlamizálódna...

Ha európa iszlamizálódna akkor ugyan olyanná válna mint a közel kelet, vagy még rosszabb lenne?

Figyelt kérdés

ez így nemfut végig az agyukon,hogy ha egy új otthon teremtenek akkor új problémák is megjelennek meg a régiek visszatérnek.

pl:az isis fékeveszett térhóditása,mert ha otthon nem tudták megállitaani akor itt miért tudnák.



2017. jan. 21. 02:21
 1/8 anonim ***** válasza:
21%

Hát nekem végig futott az agyamon ill látni kell mi van már ott ahol ott vannak! Nyírják a helyieket, mindent kisajátítanak, a média mindent elhallgat, ezt szval látni felesleges beszélni róla.

((A jobbiknak is elment a csöpnyi esze, vona totál megháborodott, már mecseteket akar építeni meg mindet beengedni, kimosták az agyát, de jobb így hogy kibújt a szög a zsákból mert nyerni nem fognak arra mérget vehetnek!!)

2017. jan. 21. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%

1. Miért iszlamizálódna Európa?

2. Ott van Észak-Amerika, ahol ugyan vannak konfliktusok, viszont egymás mellett él zsidó, muzulmán, stb kiltúra. Ott a többség kettős identitással rendelkezik, azaz amellett, hogy valahova szálak fűzik mellette amerikai állampolgárnak érzi magát, és ezt a többség elfogadja.

3. Ha az Uránusz állása megegyezik a Vénuszéval, és 20 fokos szöget zár be a Merkúrral, akkor az Eu iszlamizálódik, oké. Továbbra is úgy gondolom, hogy az ottani problémák egy jó része geopolitikai és gazdasági eredetű, így ha nem is zárható ki komoly konfliktus lehetősége, de nem várható, hogy Európából Közel-Kelet legyen.

2017. jan. 21. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

8.13.


Amerika más tészta, nyitott gyogyóház.

Úgy élnek egymás mellett kultúrák, hogy nincs kultúra, egyik sem, másik sem. Abban a pillanatban, amikor megjelenik a kultúra, mint olyan, már van probléma.


Az iszlám -a saját bevallása szerint- kiszemelte magának Európát. Ha tudják, meg is hódítják, mint ahogy már többször nekiindultak, és el is jutottak valameddig. Isztambul se mindig volt Isztambul, ugye.

2017. jan. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 veterán vas ***** válasza:
25%
Úgy tűnik, végleg kihaltak a Hunyadi János és Dobó István gondolkodású emberek........ :(
2017. jan. 22. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ugyanolyan lenne.
2017. jan. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
35%
Amerika nem Európa, ott nincsenek nemzetállamok, nem lehet ahhoz hasonlítani Európát. És az, hogy az egyes országokban élnek ilyen meg olyan nációk, nem jelenti azt, ha túl sokan lennének, megmaradna az egyes országok identitása. Lásd London, már szinte negyedek vannak, ahol csak ilyen vagy csak olyan náció él. Ha még több muzulmán jönne be, az egész Európa így nézne ki, vagy még rosszabbul!!!!!! Ráadásul ezekkel nem lehet normálisan együtt élni, látható, mindent le akarnak rombolni, ami a keresztény kultúrához tartozik!
2017. jan. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

#3 Nem tudom, hogy megint itt mit értesz kultúra alatt. Nyilván más az emberek mentalitása és életmódja a tengeren túl, viszont én a globalizáció korábban nem látom be, hogy amerikának miért lenne kevesebb kultúrája, mint nekünk. Akkor miért áll 50 éve az az álláspont, hogy az USA a legnagyobb kulturális exportőr?


A keresztény vallás is jelen van, sőt komolyabban, mint nálunk. A beiktatáson is bibliai beszédet mondott három nagy egyházi méltóság. Kanadában már sokkal polkorrektebbek a keresztény vallással szemben, de nem hiszem, hogy jobban háttérbe lenne szorítva, mint itt.


Komolyan Isztambul a legstabilabb érved az Iszlám (nálad az arab kultúra szinonimája) ellen? Az angolok is el akarták foglalni a 3. Birodalmat, a németek is Európát, és az oroszok is a világot. Ez a 21. század már, legfeljebb az IS-nek vannak ilyen céljai, de ők is csak röhögnek magukon, amikor ezt kimondják. A törökök pédául egészen a mostani Erdogan mókáig ezerrel azon voltak, hogy beintegrálódjanak az EU-ba.


Elismerem, hogy vannak problémák az arabokkal kapcsolatban, ami egészen addig nem fog változni, amíg az emberek megeszik azt, hogy nekik az a jó, amit a vezetői rétegük és amit a radikálisok diktálnak.


Viszont az iszlamizálódás szerintem azért nem fog bekövetkezni, mivel egyrészt semelyik ország nem telepít le ennyi embert, másrészt hiszek abban, hogy a többség vagy csak ideiglenesen van itt, vagy hajlandó integrálódni, mivel ez egyértelműen a saját érdeke is.

Van ez a fogalom, hogy csendes többség. Őket valahogy nem vesszük figyelembe, csak a probléma okozókat. Pontosan ezért robbant az IS is. Feszültséget kelt, negatív visszacsatolást, hogy minél több embert tudjon toborozni. Ez sosem volt az iszlám része, csupán azt használják ki, hogy náluk sosem vált el igazán az állam a vallástól, így ez egy erős alapot nyújt az ideológiáknak ( még ma is).


Továbbra is az mondom, hogy koncentráljunk a lényegesebb problémákra a bevándorlással kapcsolatban, és ne az arab kultúrát démonizáljuk állandóan.

2017. jan. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Wadmalac ***** válasza:
100%

Sorolj Európában olyan más vallásokat, amelyek ennyire ortodoxak és fanatikusak.

Sorolj olyan vallási közösségeket Európában, melyek gazdasági és politikai célok érdekében ennyire irányíthatóak vallási alapon.

Sorolj olyan európai nemzeteket, akik ilyen szinten ragaszkodnak nemzeti kulturális és vallási hagyományaikhoz.



Szerintem nem lesz éppenséggel hosszú a lista.


Egy olyan társadalomban, ahol sok eltérő összetevő egyforma erősséggel képviselteti magát, az iszlám összetevő ugyanúgy "be tud épülni" és stabil, de a többi "kemény maggal" egyenrangú közösséget képezni.


Ez Európára nem igaz.

Itt a globalizáció már fellazította a kulturális alapokhoz kötő szálakat és a vallások sem jellemzően erősebbek egy személyi háttérinformációnál.



Európában egy iszlám közösség nagyságrendekkel "keményebb csomót" képez, mint bármelyik másik vallási irányzat képviselői.


De ez csupán a vallási rész, ezzel nem is lenne gond.


A probléma ott van, hogy a globalizáció céljait éppen a társadalom homogenizációja szolgálja, a lokális, kulturálisan elkülönülő csoportok az akadályai. A globalizációt érdekként képviselő kormányzás így állandóan szemben fog állni az ilyen "kemény magokkal", amelyek a beolvasztási kísérletekre garantáltan ellenségesen reagálnak.

(mielőtt szó éri a ház elejét, én az ilyen globalizációs szándékokat szintén nem tartom helyesnek, mert nagyon jól szolgálják a hatalommal szembeni összefogások, a vétó-erő szétzilálását).

Az ilyen érdekellentétek könnyen szülnek szinte polgárháborús helyzetet, ezt a lakosság többi része is megsínylené.


A másik dolognak semmi köze a valláshoz, illetve még ha vallásos alapú is, akkor is inkább kulturális jellemző.

Ez pedig az iszlám ellenséges, méghozzá harciasan ellenséges viszonyulása olyan dolgokhoz, ami Európában elfogadott, ez pedig rengeteg csosprt-súrlódáshoz vezet.


Itt értem főleg azokat a dolgokat, melyek iszlám országban bűnnek számítanak.

Alkoholfogyasztás.

Szerencsejátékok.

Nők szabados öltözködése illetve férfiakkal egyenjogú fellépése.

Bankok kamatszedése.


Lehet az általános hozzáállás egy tolerancia az iszlám népesség részéről, de ez nem akadályozza meg az alkalmi egyéni megtorlási akciókat ezen a téren, azt meg mind tudjuk, hogy a szemet szemért alapon minden ilyesmi el tud mérgesedni.


Jelen pillanatban meg ugye látjuk, mi a helyzet az ISIS-szel és terrorakcióikkal.

Nem is kell, hogy akár egyetlen valódi terrorista átkerüljön ide a békés mohamedánok közt, amíg ez az "éles helyzet" fennáll, egy iszlám népesség nem lehet jó viszonyban a gyanakvó lakossággal. És éppen ez az ellenségesség sodorhat még több, eredetileg békés mohamedánt a terroristák toborzóinak keze közé.


Szerintem, ha ez az iszlám bevándorlás folytatódik, egy konszolidált helyzet csak sok generáció alatt alakulhat ki. Jelen helyzetben valószínűbb egy hosszú elmérgesedett időszak.

2017. jan. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!