Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A magyar nép a leggyengébb...

A magyar nép a leggyengébb fejben Európában?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy a legkevésbé erős, legelkeseredettebb, legpesszimistább nép?
2017. jan. 22. 12:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésedből ítélve te eléggé pesszimista lehetsz. :)


Szerintem itt Magyarországon nincsenek meg igazából annak a feltételei hogy valaki fejlődjön ha szorgalmasan dolgozik. Ez eléggé nyomasztó érzés tud lenni, tehetetlenség érzése.

Pl. kicsit lecsökken az üzemanyag ára, többet tudnának mozogni az emberek stb, erre agyonütik egy kis adóval, nehogy már jó legyen. Mintha tudatosan csinálnák...

Nagyon rég történt itt utoljára olyan amire azt lehetett volna mondani hogy ettől az x történéstől kezdve jobb legyen az embereknek.

Ilyen viszonyok között tényleg elkeseredettnek tűnhetnek az emberek.

2017. jan. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Inkább csak a legpesszimistább. Ami részben a történelemnek és a pártok folyamatos egymás közti huzavonájának, gyűlöletkeltésének köszönhető. És most nem konkrétan a fideszre gondolok, mert balliberális pártok is békítés helyett felkorbácsolják a hangulatot. Erre még jön a pénzhiány, és a gondolkodásmód, hogy változtatni nem lehet, szokd meg ezt a szart. Pedig teljesen megszokni nem lehet, csak olyanná válni, mint akik miatt szar az ország (ez a rosszabb eset), vagy flegma módon leszarni, és átvészelni valahogy. Azt még megjegyzem, hogy maga a flegma viselkedés nem bűn, hiszen gonosz emberek társaságát és elmebetegeket leginkább így lehet elviselni. A valódi bűnös nyilván az, aki miatt flegma lesz az ember (ahelyett, hogy áthajtana rajta kocsival). Ha a legkevésbé erőset úgy érzed, hogy a legkevésbé összetartóbb, akkor szerintem igen, ez is igaz. Ne értsd félre, ha valakit utálni kell, gyűlölködni ellene, kibeszélni, akkor abba össze tudnak fogni. De segíteni egymásnak, az már túl sok nekik.
2017. jan. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
52%
Nem. Legfeljebb annyit mondhatunk, hogy különösen tehetségesek vagyunk olyan emberpéldányok kitermelésében, akik kiválóak a honfitársaik tönkretételében. Mert a magyar hiszékeny.
2017. jan. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Wadmalac ***** válasza:
95%
Szerintem csak egy kemény lemaradásunk van, az összetartás hiánya.
2017. jan. 23. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Szerintem a magyar természetétől fogva kártékony, egyáltalán nem véletlen, hogy mindenhol utálnak minket, nincsenek barátaink.

Külföldi munkám során megfigyeltem, hogyan viselkednek más kelet európai népek. A lengyelek, szlovákok, csehek, románok mindig egy kupacban voltak, nevetgéltek és vidám hangulatban voltak. A magyarok folyton egymást marták, pletykáltak, szidtak mindenkit, elégedetlenek voltak mindennel, összevesztek egymással. Szóval szánalom egy népség..

2017. jan. 24. 21:07
 6/9 Wadmalac ***** válasza:

"egyáltalán nem véletlen, hogy mindenhol utálnak minket, nincsenek barátaink"

Ez azért nem igaz.

Én pl. lengyeleknél és horvátoknál kifejezetten pozitív visszajelzéseket figyeltem meg.

Egyébként akinek ítélete van rólunk, magyarokról, azt arra alapozza, ami az ottani megfigyelés az ottani vendégmunkásokról, turistákról, kiköltözöttekről. És az bizony nem igaz az általános népességre.

2017. jan. 25. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Egyébként akinek ítélete van rólunk, magyarokról, azt arra alapozza, ami az ottani megfigyelés az ottani vendégmunkásokról, turistákról, kiköltözöttekről."


Állítólag pont azok költöznek ki, vagy ennek ki dolgozni külföldre, akik Magyarország krémjébe tartoznak. És azok maradnak itt, akik kevésbé szorgalmasak, rosszabb magaviseletűek, és igénytelenebbek.

2017. jan. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Annyi igazságtartalma van az állításnak, hogy a kint dolgozók/kint élők többsége főiskolát vagy egyetemet végzett, és nyelvvizsgával rendelkező személy.
2017. jan. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Wadmalac ***** válasza:

"Állítólag pont azok költöznek ki, vagy ennek ki dolgozni külföldre, akik Magyarország krémjébe tartoznak. És azok maradnak itt, akik kevésbé szorgalmasak, rosszabb magaviseletűek, és igénytelenebbek."


Nem, is az a gond a magyarokkal (már ahol van), hogy buták.

2017. jan. 26. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!