Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Hol volt a Dél-Alföldön palóc...

Hol volt a Dél-Alföldön palóc nyelvjárássziget?

Figyelt kérdés
2008. okt. 29. 08:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Csak mert látom, semmi válasz:

Dél-Alföldön? Nekem palóc=Nógrád megye, ha esetleg segít valamit.

2009. ápr. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Persze, persze, de volt pl a Bácskában és a Dél-Alföldön is odavándorolt, üldözött kisebb közösségek miatt. Szakdolgozathoz kellett volna, de már megoldottam a kérdést máshogy. Köszi azért a választ.
2009. ápr. 7. 13:55
 3/5 anonim válasza:

régi kérdés, de nem állom meg, hogy ne írjak. az egyetlen hozzászóló akkora hülyeséget mond: a palóc nem azt jelenti, hogy nógrádi!!! persze, Nógrád megyében található a legtöbb palóc község az ország határain belül, de nem csak ott vannak palócok, az csupán egy része a Palócföldnek, s azon kívül is laknak palóc származású emberek, mivel számos hullámban és időszakban történtek kirajzások az ország több területére is (a mai határokon kívülre is).

ezt/ilyesmit tanulok, úgyhogy onnan tudom és azért merészeltem írni...

2010. okt. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Heves megye is szinte teljesen palóc...
2012. aug. 18. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Köszönöm!
2012. aug. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!