Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért van az, hogyha az ember...

Miért van az, hogyha az ember épp elalszik (pl. kocsiban, vonaton), akkor egy időre a zaj "kihagy"?

Figyelt kérdés
2008. nov. 17. 10:08
 1/5 anonim ***** válasza:
97%
Mármint hogy érted hoyg a zaj kihgy? úgy hogy nem hallasz semmit amikor alszol? Mert ha igen, az azért van, mert nem jut el az információ tudatos szintig, pedig közben hallasz ám, és az agy fel is dolgozza, csak éppen tudat alatt.
2008. nov. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, valahogy így értem, de arra gondoltam, amikor az ember bóbiskol el, tehát még nem alszik, és akkor a háttérzaj egy kis időre(talán egy fél másodperc) kihagy, majd visszatér.
2008. nov. 17. 10:40
 3/5 anonim ***** válasza:
96%
Nem arra gondolsz amikor le-lebillen a fejed kicsit? Az már alvás, de csak fél másodperces. Persze nem igazi mélyalvás, csak felszíni ami az alvási fázis elején van.
2008. nov. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
63%

alvás során a hallás kikapcsol, ennyi a magyarázat


kattekop

2008. nov. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
van az úgy, hogy az agy egyes részei apró időközökre kikapcsolnak. a hallásközpont például elalvás előtt, a látásközpont pedig pislogás előtt (szerintem ez érdekesebb :)). ezek 'óvintézkedések', az agy így biztosítja, hogy a normális észlelés nem szakad meg (pislogásnál például nem sötétül el a 'kép').
2009. nov. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!