Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan lehet egy "Igaz/Hamis"...

Hogyan lehet egy "Igaz/Hamis" tesztet kilogikázni legalább egy kettesre?

Figyelt kérdés

Van egy vizsgám az egyetemen, ahol Igaz/Hamis feladatok vannak, és eddig se a jegymegajánló se pedig az első vizsgakurzus nem sikerült, pedig tanultam rájuk elég sokat. (Angol nyelvtannal kapcsolatos kurzus, és a tanár elég jól megvariálja a kérdéseket, így hiába tudod az adott anyagrész lényegét, van hogy egy teljesen lényegtelen elembe kérdez bele.)


A következő vizsgakurzusom jövőhéten lesz, természetesen erre is tanulok, viszont érdekelnének praktikák / trükkök, ha olyan kérdéssel találkozom szemben amire nem tudom 100%-osan a választ. Tudnátok ebben segíteni?



2020. jan. 9. 15:12
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
50%

:)

egyszerű választás?

hány lehetőség?

2020. jan. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
79%
sima i/H
2020. jan. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
58%
Hány % a kettes?
2020. jan. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Konkrétan van körülbelül 30 feladat, ahol el kell dönteni hogy az adott állítás / nyelvtani ábra igaz vagy hamis.
2020. jan. 9. 15:16
 5/27 A kérdező kommentje:
30 feladat, így gondolom mindegyik itemre van egy-egy pont, azt hiszem 18/19-től van meg a kettes.
2020. jan. 9. 15:16
 6/27 anonim ***** válasza:
38%
... de hs szimplán I/H akkor ha random töltögeted ki, a Nagy számok törvénye szerint az átlag közelíteni fog az 50%-50% felé. Tehát ha 10000x kitöltöd random, és átlagolod az eredményt akkor 15 pont fog kijönni.
2020. jan. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Nem ismersz sem engem, se a tanárt, se az adott tárgyat, se azt hogy milyen szakon vagyok. (nem, az nem számít ha valamelyik ismerősöd igen, mivel szubjektív az egész) és még így is van pofád lehülyézni engem, gratulálok hozzá. Mellesleg nem anglisztikán vagyok, hanem osztatlan tanárképzésen, de örülök hogy így ismeretlenül is osztod az észt mintha te lennél Jézus Krisztus.
2020. jan. 9. 16:08
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

ha csukott szemmel töltöd ki, akkor van egy-egy válasz eltalálására 50% valószínűséged, ami eleve hoz egy 15 pont körüli eredményt. elvileg.


aminél nem tudod 100%-ban a választ, arra dobj fel egy érmét. ekkor a várható pontszám ([biztosválasz]+30)/2 körüli.

2020. jan. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
Úgy lehet kilogikázni, hogy tudod a választ. Minél többet tudsz, annál kevesebbet kell tippelni. Más trükk nincs.
2020. jan. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
Én középsuliban egyszer összehoztam egy kettest biológiából a számológépem véleltlenszám-generátorát használva. De ilyen egyszerű esetben, ahogy írták, elegendő egy pénzt feldobni. Valószínűleg rád fognak szólni, de ezzel ne foglalkozz, nem tiltja a vizsgaszabályzat. Sok sikert! De államvizsgáig találj ki valamit, mert lehet, hogy ott ez már kevés lesz.
2020. jan. 9. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!