Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Melyik ez a gáz?

Melyik ez a gáz?

Figyelt kérdés

Épp gyakorin olvasgattam az emberek hibernálásáról, mikor találkoztam ezzel a válasszal:


Tudtommal nincs probléma mentesen alkalmazható hibernálás.De egy amerikai egyetemen jól haladnak állítólag,arra jöttek rá hogy egy bizonyos gázt használva leáll az élet,lényegében meghal az alany,de nem indul oszlásnak,mert szószerint minden leáll a megfelelő feltételek biztosítása mellett (ha jól emlékszem,hűtés szükséges,de nem kell fagyasztani).Majd a gázt lényegében kimosva transzfúziókkal újra tudják majd éleszteni.Állatkísérleteknél tartanak,de hogy milyen állat,azt nem tudom.A gázt sem nevezném meg,a túl buzgó idióták miatt.



Melyik ez a gáz?



Nyugi, nem fogom magam begázozni itthon, nem vagyok idióta. (ha az lennék, akkor se a ti felelősségetek lenne)


Szeretnék utánanézni ennek a sztorinak, a gáznak, az egyetemnek, de ha se a gáz, se az egyetem nincs meg, úgy nehéz lesz.



Minden választ köszönök!



2020. jún. 11. 19:49
 1/7 anonim válasza:
76%
Én nem tudom, de menj el egyetemre ahol természet tudománnyal foglalkoznak vagy kérdezd meg a kémia tanárodat.
2020. jún. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem járok se egyetemre, se iskolába már.
2020. jún. 11. 20:31
 3/7 anonim ***** válasza:
88%

Én amúgy simán nitrogénre tippelek. Azzal szokás hűteni, meg amúgy is indifferens a szervezetben is. (És ha már fél a túbuzgóktól, akkor a nitrogénhez előbb tudsz hozzájutni mint valami speciális ilyen-olyan gázelegynek)


Ezen a nyomon talán el tudsz indulni, de szerintem ha sinám ráguglizol, hogy hibernáció gáz állatkísérlet egyetem, akkor ki kell hogy dobjon valamit.

2020. jún. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
17%
Próbáld ki xd
2020. jún. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Wadmalac ***** válasza:
70%

Én semmiféle olyan hibernálással kapcsolatos hírt nem olvastam, ahol GÁZ lenne a hibernálást segítő adalék.

A fagypont alatti hibernálás sejtromboló jégszilánkjai ellen a testfolyadékban a glicerin megoldás, rovaroknál természetes állapotban is így történik a fagyálló téli alvás. De ez embernél nem megy.

Fagypont feletti hibernálásnál állatkísérletekben a neuronok tüzelését lassító vegyi anyagokat használtak, de emberen ezt még nem próbálták ki.

Állítólag Kínában voltak már sikeres emberkísérletek két hetes hibernációban tartásra, lehet, hogy igaz, de a kínai orvosi hírekkel szemben vannak fenntartásaim.

2020. jún. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az értelmes válaszokat. Igen, gondoltam angolul guglizni, de úgy voltam vele, hogy megspórolom, hátha van itt orvos, aki jobban tudja. (ami az interneten terjeng ugyebár nagyon fenntartásokkal kell kezelni, források stb.) De biztos, hogy utána fogok nézni.


4-nek üzenem, hogyha kifizeti, szívesen kipróbálom. :D

2020. jún. 12. 16:32
 7/7 anonim ***** válasza:
21%
2020. jún. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!