Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért "felettem" mindig a...

Miért "felettem" mindig a legsötétebb az ég?

Figyelt kérdés
Főleg naplemente után még világosabb van mindig felettem a legsötétebb kék az ég minden irányba világosodik. Hogy van ez?

2020. jún. 21. 09:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Legegyszerűbb magyarázat: az ég attól világos, hogy a levegőt alkotó részecskékről a fény egy része visszaverődik. Amikor felfelé nézel, sokkal vékonyabb légrétegen nézel keresztül, mintha mondjuk a horizont felett tekintenél a távolba. A tekinteted útjába így sokkal kevesebb levegőrészecske esik.


Gyakorlatilag nem mindig pont a fejed felett a legsötétebb, függ a Nap állásától és a légköri részecskék szórási karakterisztikájától (hogy melyik irányba mennyire szórják a rájuk eső fényt).

2020. jún. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
42%

Nem kellő alapossággal néztél szét. Naplemente után nézhetsz az éppen lenyugvó nap felé. Arra tényleg fényesebb az égbolt, hiszen onnan érkezik a fény. Ahogy egy sötét szobában pislákoló mécses környéke is fényesebb.

De ma este nézz majd a naplementével ellentétes irányba. Meg fogod tapasztalni, arrafelé még sötétebb. Az messzebb van a fényforrástól.

2020. jún. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

"Az messzebb van a fényforrástól."

Ez nem így működik. Üdv, #1

2020. jún. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Wadmalac ***** válasza:
Az #1-hez hozzátenném, hogy esetlegesen nem a levegőrészecskék, hanem a lebegő pára okozza ugyanezt, ugyanúgy, tehát feletted látod a legkevésbé.
2020. jún. 22. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
4 Gondolatban belevettem a levegőrészecskék halmazába őket, ahogy a port és egyéb szilárd szemcséket is. Való igaz, hogy mindnek jelentős hatása van a légkör optikai viselkedésére. De beszéljünk akkor a légkörben lebegő részecskékről, és így már nem lehet belekötni, hogy a levegő szigorúan véve a gázelegy. (habár sokszor nincs megkülönböztetve, levegővétel, légbefúvás, stb. során a gázzal együtt jön a pára és a por is)
2020. jún. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Wadmalac ***** válasza:

"Való igaz, hogy mindnek jelentős hatása van a légkör optikai viselkedésére."

Ezért gondoltam ,hogy megérdemel egy szeparált megemlítést. :)

2020. jún. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Néz fel az égre nincsenék csillagok lehoztam magamnak

S kordában tartogatom

Ábrahámi áldás hányszáz éve mióta,a zélóta már heló Ta más

S ő az ószövetség foglya

S áldást mond állkapcsom míg rágódok a falaton Malakiás tízpróbás miértje,kiértené felezné(fölözné!)tízezerszer a tizedet....

2020. jún. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!