Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Keletkeznek-e új fajok a Föld...

Keletkeznek-e új fajok a Föld bolygón és ha igen, naponta mennyi?

Figyelt kérdés

2020. jún. 27. 13:07
 1/3 anonim ***** válasza:
2020. jún. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Wadmalac ***** válasza:
100%

A "fajkeletkezés" nem egyik napról a másikra történik.

És igencsak kérdéses, hol húzhatod meg az éles határt, ahol már külön fajokról beszélhetsz.

Amikor egy már létező faj esetlegesen elkezd két élőhelyen különbözni, több ezer, százezer éven át is eltart a folyamat, ahogy egyre jobban eltér a génállományuk, egyre kevésbé képesek egymással szaporodni.

Nem igazán van lehetőséged rámutatni, hopp, na mostantól két külön fajról beszélhetünk.


Sokezer éve termesztünk növényeket, tenyésztünk állatokat és a fajnemesítésekkel jócskán gyorsított evolúcióval sem értük még el, hogy a nemesített fajtáink külön fajjá váljanak, néha extrém mértékű külső különbözőségük ellenére.


Ezek a folyamatok általában sokkal lassabbak, hogy mi emberek, pár generációnk alatt ezt lekövethessük, sőt, a többségük lassabb, mint a mi létezésünk ideje kompletten.

De persze vannak kivételek, szaporább generációváltású fajok esetén, így például baktériumoknál, sőt, ha jól tudom, szúnyogfajnál is sikerült már új fajok kiválását igazolni.


Nem hiszem, hogy volna értelme egy ilyen lassú folyamatot napi szintre vizsgálni.

2020. jún. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi! Csak hallgattam egy előadást, abban hangzott el, kissé furcsa volt, azért kérdeztem...
2020. jún. 29. 11:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!