Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha molekuláris biológiával...

Ha molekuláris biológiával szeretnék foglalkozni az egyetemen, mennyire fontos elsajátítanom a középiskolás matematikát?

Figyelt kérdés
A matematika átnyúlik más természettudományos tantárgyba is, szóval érdekelne, hogy a biológiában, főleg az említett területen mennyire van szükség rá. Nagy álmom, hogy biológiával foglalkozzak majd a jövőben.
2020. okt. 22. 22:18
 1/10 Roflkopter ***** válasza:
100%

A középiskolás matematika ismerete minden természettudományos/mérnöki/gazdasági szakon elengedhetetlen.

Egy méréstechnikai tantárgy legtöbb esetben már túlmutat a középiskolai matekon, szóval számodra megkerülhetetlen lesz a matek elsajátítása.

2020. okt. 22. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem megy a matek keress inkább a képességeidnek megfelelő szakmát pl kosárfonó, cipőfelsőrész készítő, burger forgató.
2020. okt. 22. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nem. Biológiát fogok tanulni.


Akkor megtanulom a matematikát rendesen! Időm az van rá bőven.

2020. okt. 22. 23:28
 4/10 anonim ***** válasza:
49%
Nem sok középsulis matek volt biosz bsc-n és msc-n. Bsc-n első félévbe és ennyi. Kell a szakhoz közvetve, az tény, de nem nagy szám
2020. okt. 22. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget. Ez jó hír.
2020. okt. 22. 23:35
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem sok kell, felesegem gyogyszerkutato. Persze artani nem art,pl statisztikahoz
2020. okt. 22. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ma már nagyon kell mert a legtöbb kutatás már matek alapon megy. Statisztika, modellezések.
2020. okt. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ahhoz nem kell különösebb matek, ott vannak a statisztikai programok. Beírod az adatot és kész. Tudomy molekuláris biológus vagyok.


Kérdező, a válaszadók sosem vegyék el a kedved attól, amit szeretnél csinálni. Én annó azért regisztráltam be, mert egyetemre készültem és kíváncsi voltam a véleményekre. Majdnem elbizonytalanodtam, hogy biosz szakra menjek, de hal isten hogy nem hallgattam a no name válaszokra, semmi sem volt azokból igaz.

2020. okt. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#8 igazad van, válaszod mutatja, véleményedet, hogy nem kell sok matek. Ezért tudtál ilyen következtetésekre jutni.

A GYK egy különleges műfaj. Bizonyos kérdésekre kapott válaszokat nagyon jól lehet hasznosítani, más fajtákra meg nem. Ilyenkor a fő (megoldhatatlan) probléma, azért kérdezünk, mert nem tudjuk, a válaszokból ugyanezért nem tudjuk kiválasztani a jókat. Az üzemeltetők eredetileg vélhetően a pontozást tekintették erre irányadónak. Sajnos mára ez az egész annyira lezüllött, hogy a silány és főleg felelőtlen pontozás miatt valóban gyakori, hogy a hülyeség tetszik, a jó választ nem értik és lepontozzák.


A kérdésre. Pontatlan. A kérdés. Abban az értelemben, hogy attól függ. Mármint, hogy milyen szinten kívánod művelni. A molekuláris biológia egyik alapfegyvere a statisztika. Mára azonban vannak kifinomultabb módszerek, mert a biológia fejlődött annyit, hogy lehessen a folyamatokat modellezni, ez pedig jobbára differenciálegyenletek formájában jön elő. Gyakran parciális diff.egyenletek. Hogy ez adott esetben szükséges-e, attól függ, a kutató mennyire tudja, hogy lehet azért is nyúlni.

Végső soron e területre éxs bármely másra (akár az irodalomra is!) elmondható, hogy le lehet élni egy életet vele különösebb matematika nélkül. Mint egy név a millióból. Ha azonban kicsit is meghatározó kíván valaki lenni a saját területén, akkor ennek mértéke szerint egyre több matematikára van szükség.

Ez nem azt jelenti, hogy akár pályát is lehet módosítani, megyünk matematikusnak. Itt az a lényeg, mint például egy okostelefonnál. Van rajta ötezer applikáció, de csak azt a húszat használja a nagy többség, amiről van valami halvány fogalma. A többiről azt se tudja, eszik-e vagy isszák. Egy jó mikrobiológus ismeri azt, mit tud használni a matematikai eredményekből. Ez azt jelenti, tudja azok biológia interpretációit, ezt képes elmondani egy matematikusnak. A középiskolai matematika ehhez lehet alap. De semmi egyéb. A többit nem matematikai kurzusokon, hanem olyan tapasztalt kutató oktatóktól lehet megtudni (akár tanórák keretében), akik maguk is használnak ilyent.

Kérdező! Annyit érdemes tudni, mi nem ismerünk téged, nem tudjuk a kvalitásaidat. De azt tudjuk, hogy előrejutáshoz, megbecsültséghez a szakma élvonalában kell lenni. Ahhoz pedig ma már minden területen alapos matematikai tudás kell. Ez a tudás elsősorban funkcionális, nem pedig olyan, ami az ottani kutatáshoz kell. Ha van benned kellő ambíció és képesség, erre a megfelelő helyen magadtól is rájössz. És akkor meg is fogod tenni, amit kell. Ha nincs, a diploma megszerzése is nyögvenyelős lesz. De ez kizárólag a te döntésed. Mi legfeljebb szempontokat adhatunk hozzá. Ha nem ennek tekinted, az baj lesz.

2020. okt. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem hagyd a felesleges rizsát és kötöszködést, mint mondtam, kutatóként dolgozom, sma középiskola matekot sosem kellett használni. a statisztikához sem kell. Nem kell sem trigonometriát,sem kombinatórikát,sem hasonlót használni. Amit kell, azt meg meg fogja tanulni a bsc során.


Hagyd meg ezt a kérdést azoknak, akik értenek is a témához tapasztalatból és nem csak felesleges vitákat akarnak gerjeszteni, kössz

2020. okt. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!