Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha valóban léteztek óriások...

Ha valóban léteztek óriások (óriás emberek), akkor miért áltudomány evvel foglalkozni?

Figyelt kérdés

2020. dec. 12. 21:31
1 2
 1/19 anonim válasza:
85%
tul sok volt az attack on titan? megesik.
2020. dec. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
93%

Nincs rá bizonyíték.

Egyetlen óriási emberfélére van bizonyíték, ez pedig a gigantopithecus.

Ha majd találnak óriás maradványokat, akkor lesz tudomány és lehet vele foglalkozni komolyabban.

2020. dec. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
92%
Ha valóban léteztek, akkor nem áltudomány evvel foglalkozni, de mivel nem léteztek így evvel foglalkozni áltudomány :)
2020. dec. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A nagy Levin ***** válasza:
68%
Valóban keringenek a neten olyan fényképek, amiken az látszik, hogy több méter magas ember csontvázakat tárnak fel, de azok hamisítványok.
2020. dec. 13. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Hogy nincsenek óriások? Akkor a modern világban igazolt magassági rekorderek sem azok, akik 2,5 méter feletti magassággal és hozzá való testsúllyal rendelkeztek, rendelkeznek? :-o


"Robert Pershing Wadlow (Alton, Illinois, 1918. február 22. – Manistee, Michigan, 1940. július 15.) a Guinness Rekordok Könyve szerint a valaha élt legmagasabb ember. Magasságát utoljára 1940. június 27-én mérték, ekkor 2,72 méter magas volt, tömegét 199 kilogrammnak mérték."

[link]


Miért vannak szobrok, falfestmények hasonló vagy még magasabb emberekről. Miért vannak több méteres fegyverek (kardok, lándzsák, stb.) múzeumokban, melyeket csak ekkora emberek használhattak? Valószínű a mesékben szereplő óriásoknak is van valamiféle alapja. Ha más nem, régen is élhettek akkora emberek, mint a mai világban elismert magassági rekorderek.


A kérdés az, miért tartják áltudománynak ezt a témát, amikor nem egy valóságtól elrugaszkodott dolog?


Ezek szerint, mini (törpe) emberek sem léteztek, léteznek? 🤔

[link]


[link]

2020. dec. 13. 03:39
 6/19 A nagy Levin ***** válasza:
97%

Na, most akkor definiáljuk az óriás szó jelentését. A köztudatban az óriások azok a lények, akik egy átlag embernél sokkal magasabbak, magasságuk általában többszöröse egy ember magasságának. Ezekkel mesékben, mitológiában, népi hiedelmekben találkozhatunk.

Velük is foglalkozik a tudomány, a néprajz, az irodalomtudomány, esetleg a teológia.

De te ezek szerint az extrém magas emberekről beszélsz, akik valóban léteztek/léteznek és nem értem miért lenne ez áltudomány kategória. Velük az orvostudomány foglalkozik, és,ha jól tudom megállapították, hogy növekedési (azt hiszem hormonális) rendellenesség okozza az "állapotukat".

2020. dec. 13. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A nagy Levin ***** válasza:
96%

A népmeséket jól látod. Én 190 cm magas vagyok, szinte mindenkit "lenézek". De én is találkoztam már két méter feletti emberekkel, és, hát olyan furcsa érzés volt. Akkor képzeld el, hogy a középkor átlag 160- 165 cm magas embere hogy érezhetett, ha mondjuk egy 190- 200 cm-es emberrel találkozott, ami manapság nem olyan rendkívüli. Na ezekből lettek a népmesék óriásai, akik aztán minél többször mesélték, annál magasabbak lettek.


A képzőművészeteket nem értem miért keverted ide. A művészi szabadság megengedi az efféle módszerek alkalmazását. Hogy két példát mutassak: pl. ha azt látod egy festményen hogy Jézus, de akár egy szent, vagy uralkodó sokkal magasabb a körülötte ábrázoltaknál, az nem azt jelenti, hogy olyan magas volt, hanem a feljebbvalóságukat jelképezi. A másik példa az '56-ban ledöntött Sztálin szobor a "csizma" téren. Maga a szobor nyolc méter magas volt, holott az eredeti "modell" a 170 cm-et sem érte el.

Több méteres, múeumban lévő fegyverekről nem tudok. Csak egy jut az eszembe, a Sóly határában lévő "Szent István kardja" ami viszont egy emlékmű. De, ha tudsz konkrét példát, linkeld be ide.

2020. dec. 13. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Itt minden le van írva, az is, hogy mi okozza.


[link]

2020. dec. 13. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Csomorkány ***** válasza:
28%
Én pl. 194 cm. vagyok. Többször megállapítottam már, hogy az emberiség alacsony. Nem áltudomány velem foglalkozni, mert valóban létezem. Nü?
2020. dec. 13. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
87%
194 centivel nem vagy még óriás, az akromegáliások akár 240 cm magasak is lehetnek.
2020. dec. 13. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!