Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért jön ki a giliszta a...

Quatermain kérdése:

Miért jön ki a giliszta a földfelszínre?

Figyelt kérdés
Többször megfigyeltem, hogy a földigiliszták a betonon vagy a földfelszínen csúsznak.
2021. febr. 10. 13:44
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Esőben szoktak feljönni, hogy kapjanak levegőt.
2021. febr. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Wadmalac ***** válasza:
75%

Hát ők marhára nem szeretnek ilyet csinálni. Ha megteszik, annak nyomós oka van, mégpedig az, hogy az eredeti környezetükben valamiért állatira nem érzik jól magukat, annyira, hogy inkább már a felszínen indulnak jobbat keresni.

Házikertben ennek általában a túllocsolás szokott az oka lenni, szerencsétlen simán nem akar vízbe fulladni.

Gondolom valami durva műtrágyázás is ki tudja váltani, talajban folyó elektromos áramtól sem túl vidámak, túl savas, lúgos környezet, más mérgező szennyezés, mondjuk gyomirtó, talajba kerülő permetezőszer, sok oka lehet.

2021. febr. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a korrekt válaszokat!
2021. febr. 10. 13:53
 4/8 anonim válasza:
4%
Hát én nemtudom de biztos néz rád, hogy miért bámulsz gilisztákat
2021. febr. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
51%

Bőrlégzése van és a túl nedves földben "fuldoklik".

Általános iskola 7. osztály. Biológia tantárgy.

2021. febr. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Egy üveg vízbe keverj bele három evőkanál ecetet, majd öntsd rá a földre, pár perc múlva a földben levő giliszták felfognak jönni a felszínre és összetudod szedni őket, így szoktam a komposztba áttelepíteni párat.

(Mellesleg nem tudom az ecetre miért jönnek elő, de működik).

2021. febr. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Wadmalac ***** válasza:

"nem tudom az ecetre miért jönnek elő"

Ment már a szemedbe ecet?

Nekik a komplett bőrük hasonlóan vékony, mint a te nyálkahártyád. Erős savas környezeti hatásra lefagy a mosolyuk.

2021. febr. 11. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
sotetedes utan jo ilyen melegben mar csak keso este ahol csak nincs beton mindenhol tele van gilisztaval kimasznak
2022. máj. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!