Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A fogyasztás függ az ellenállá...

A fogyasztás függ az ellenállástól?

Figyelt kérdés

Szóval ez a kérdés régóta nyomja a lelkemet. Kérlek javítsatok ki, de ha nem tévedek akkor a fogyasztás és a teljesítmény "ugyanaz", annak ellenére hogy nyílván más a kettő, nagyon sok eszköz fogyasztásának helyére a teljesítményét írták.

Tehát: adott egy elektromos cigaretta; aki a működését nem ismerné, nagyon egyszerű, egy gőzképzésre alkalmas folyadékot párologtat egy ellenállás segítségével.

Szóval, az eszköz teljesítménye szabályozható 1-80W-ig, és két porlasztót adnak bele, egy .16 Ohmosat, illetve egy .4 Ohmosat.

A (2000 mAh-s) akkumulátor gyorsabban merül le, ha az egyiket használom a másik helyett 25W-on?

Nekem logikusnak tűnik, de (előre is bocsánat hogy itt jelölés gyanánt mértékegységeket fogok használni):

Ohm=V/A

W=V*A

Ebből a kettőből kihozhatjuk, hogy V=Ohm*A, amiből pedig a másikba behelyettesítve W=A^2*Ohm-ot kapunk. Ezen képlet alapján függ tőle, viszont a teljesítménye/fogyasztása mindkét esetben ugyanannyi.

Tehát akkor függ tőle vagy nem?



2021. márc. 17. 20:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
70%

A kisebb ellenállású sokkal több gőzt fog termelni, ha bírja az akksi.

Nem tudom, milyen a szabályozás, de alapból úgy a legolcsóbb, ha maximumon működteted.

Nyilván, ha kevés füst is elég neked, akkor a 16 ohmost, ha pedig dőlni kell a füstnek, akkor a 4 ohmost fogod használni. Ekkor az akksi is sokkal gyorsabban merül.

Csak nézd meg, hogy mindkettő ehhez a készülékhez, akksihoz való-e?

2021. márc. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Kiegészítés: persze adott mennyiségű füsttel számolva.

Tehát, ha a nagyobb ellenállású tud annyi füstöt adni, amennyi neked kell, akkor azt használd.

2021. márc. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha 25 W-ra szabályoz, akkor az 25 W, akármekkora ellenállás van benne.
2021. márc. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
70%
A fogyasztás kWh és a teljesitmény kW két teljese külömbőző dolog. kb annyi kőzük van egymáshoz mint a megtett útnak és a sebességnek.
2021. márc. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszi az összes választ!

#1 mindkettő a dobozában volt szóval feltételezem :)

#4 tudom és igazad van, szóval úgy értem hogy a kettő egyenesen arányosan függ össze, és néhány apró lehúzható tényezőn kívül nem is függ a teljesítményen kívül mástól a fogyasztás

2021. márc. 17. 20:49
 6/12 anonim ***** válasza:
49%

"W=A^2*Ohm-ot kapunk. Ezen képlet alapján függ tőle,"

Mármint a felvett teljesítmény az ellenállástól? Igen. Egészen pontosan P = U^2/R szerint fordítottan arányosak, ha a feszültséget állandónak tekintjük.


"viszont a teljesítménye/fogyasztása mindkét esetben ugyanannyi."

Biztos én vagyok láma, de ezt nem értem. Mindkét ellenállással ugyanannyi? Ez mi alapján jött ki?

2021. márc. 18. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
a fogyasztás tuti függ az ellenállástól, mert ha nem állok ellen eléggé, akkor elfogyasztom az összes gintonicot
2021. márc. 18. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
#7, Viccnek tűnik, de igazából tök jó hasonlat. :)
2021. márc. 18. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
#8 úgy a jó, nem? :)
2021. márc. 18. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
56%
Ne butázzatok már. Hát oda van írva, hogy az eszköz teljesítménye szabályozható. A 25 W az 25 W, akármit is rak bele. Én nem tudom, ez miért nem érthető meg. :D
2021. márc. 18. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!