Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az idokep.hu-n miért van...

Az idokep.hu-n miért van 30napos előrejelzés, ha kb. az első 3napot tudják "pontosan" előrejelezni? Azt vettem észre, hogy minden nap más hőmérsékleteket mutatnak és ennyi erővel én is a hasamra ütök, hogy majd 20nap múlva milyen lesz az idő.

Figyelt kérdés
Amúgy nagy rajongója vagyok az oldalnak! Bámulatos mennyi minden "real-time" térkép van, rengeteg információ, ezekkel semmi bajom, sőt mégegyszer kihangsúlyoznám, hogy IMÁDOM az oldalt, tehát a kérdésemmel nem fikázni akarom, de ezt akkor se értem. MIÉRT KELL 30NAPOS ELŐREJELZÉS HA MÉG AZ ELSŐ 3NAPOT SE TUDJÁK BIZTOSRA?
2010. aug. 19. 17:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezen már én is gondolkoztam, mert ez tényleg olyan hasraütéses időjárás-előrejelzés. Ráadásul napról napra változik, hogy egy adott időszakra mit jósolnak. Pár héttel ezelőtt még egész augusztus 28-30 fokokkal volt végigírva, aztán 24-25 lett belőle, aztán mire a végére érünk lesz belőle 20-22. :)
2010. aug. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
próbálkoznak egy modellel, kevés sikerrel
2010. aug. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
ha végigolvasnád, mi alapján végzi a számításokat, nem kérdeznéd meg.
2010. aug. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

az időjárást nem lehet pár órával előre megjósolni, mert túlságosan sok összetevőből áll és túl sok változóval dolgozik. annak idején ezért találták fel a számítógépet, persze ma már másra használjuk.


[link]


[link]



[link]

2010. aug. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Azért látsz minden nap más adatokat mert egy előzőleg már megtörtént időjárási helyzet alapján próbálja a gép kiszámolni a várható időjárást. Oda van felé kiírva, hogy a mostani időjárás az előző évekhez képest mire hasonlít. 30 nap teljesen felesleges... Népszerűek akarnak lenni, hogy ők már 30 napra előre megmondják milyen idő lesz, de semmi alapja nincs... 1 hétre előre még reálisan meg lehet mondani, de 1 hét után nem kell keresni a realitást. Az időkép szeretne létrehozni egy OMSZ-szal versenyképes meteorológiai szolgálatot, de túl kevés szakképzett meteorológusuk van.. maximum 3-4. Ezért emelte fel a hangját az OMSZ is, amikor a veszélyjelző SMS-eket kezdték küldözgetni, hogy ilyen kevés szakképzett emberrel nem lehet egy ilyen rendszert működtetni és semmi valóság alapja nincs az előrejelzésüknek, mert ha egy komoly vihar jön... teszem azt egy szupercella, akkor annak gyakorlatilag kiszámíthatatlan a pályája mert dettó nem arra megy, amerre a mono-, és multicellás zivatarok vonulnak. Az időképnek az egyetlen pozitívuma a percről percre rovat és a radarképük... egyelőre... Ki lehet fejezni nem tetszést... nem érdekel... akit kicsit is komolyabban érdekel a téma az utána néz pl.: [link] vagy [link]
2010. aug. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!