Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért ad ki olyan hangokat az...

Miért ad ki olyan hangokat az MR gép működés közben, mintha valami sci-fi filmbéli űrhajón lennék?

Figyelt kérdés
Különösebbnél különösebb hangokról van szó, ráadásul elég hangos is. Lényegében a fizikai magyarázatára vagyok kíváncsi.

2021. ápr. 22. 22:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%
Mert hasonló hangokat is használnak amikor sci-fi filmek űrhajóinag hangját próbálják megalkotni.
2021. ápr. 22. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
100%

Tényleg hangos.Iszonyat.

Azt mondták 20nperc de menekülni akartam az első percben

2021. ápr. 23. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem tetszett. Mint ha egy nagy floppy meghajtóban feküdtem volna.
2021. ápr. 23. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nagyon jó, csak a kérdésre nem sikerült válaszolni.
2021. ápr. 23. 08:06
 5/13 Wadmalac ***** válasza:
100%

Kismillió mozgató szervó hangját hallod, ami viszi a szkenner fejet vagy éppen téged. Meg ventilátorok, trafók stb., mindez bedobozolva, ami megtolja az egész akusztikáját.


A "legscifisebb" hang szerintem az, mikor két szervóhajtás dolgozik egyszerre két irányban, az egyik lassít, a másik gyorsít. A két ellenkező irányba változó hangmagasság együtt elég földöntűli hatású.

2021. ápr. 23. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

#5


Szerintem nem egyre gondolunk. Hallgasd meg a videót, ugyanezeket a hangokat hallod vizsgálat közben. Ráadásul nem mindenhol kapsz fülvédőt.


[link]

2021. ápr. 23. 09:36
 7/13 A kérdező kommentje:
Milyen "kellemes", mikor bent fekszel egy minimális átmérőjű üregben, közben mondjuk megszólal a 4:20-nál hallható hang. Agyi MR-nél vannak ilyen hangok, ráadásul ott szinte teljesen betolnak.
2021. ápr. 23. 09:40
 8/13 Wadmalac ***** válasza:
100%

Tényleg jó a floppydrive hasonlat. Másodpercenként x-szer elinduló-megálló szervó, meg minden, amit ettől rezgésbe hoz.

Mint a zárlatos kapucsengő, 70 dB-en. :D

2021. ápr. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ez a hang, azt jelzi, hogy fel fog robbanni! Bumm!
2021. ápr. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Olyan, mint a szoli csak nem barnulsz le :D. Zene helyett pedig dubstep szól.

Szerintem amikor a felvételt készíti annak is hangja van. Mint amikor a répát szeleteled.

2021. ápr. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!