Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha a világ összes Sars-Cov-2...

Ha a világ összes Sars-Cov-2 vírusát egymásra pakolnánk, akkor hogy nézne ki a halom?

Figyelt kérdés
Számítások szerint a világon az összes, jelenleg emberekben keringő Sars-Cov-2 vírus tömegét ha összeadnánk, akkor több kg kijönne. Nekem az a kérdésem, hogy ez a halom hogy nézne ki? Milyen színű lenne? Mekkora lenne?

2021. ápr. 26. 15:47
 1/7 anonim válasza:
86%
XD
2021. ápr. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%
Úgy nézne ki, mint te.
2021. ápr. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%

Amiben biztos vagyok, hogyha pontosan egymás tetejére pakolnánk őket, olyan vékony lenne a torony, hogy nem is látnád.

Nem tudom, mennyi koronavírus van jelenleg a világon, és azt sem, hogy egy milyen nehéz.

De ha mondanom kéne valamit, kis gondolkodás után arra jutnék, hogy az a láthatatlan torony néhány kilométer, esetleg néhány 10 kilométer magas lenne. Hogy miért? Szerintem egy koronavírus kb 100 nanométer átmérőjű. Akkor tíz darab már 1 mikrométer, tízezer pedig már 1 mm. Tízmillió egy méter.

Na mármost. A világon kb 150.000.000 koronavírus-fertőzött van, tehát a torony legalább 15 m magas. Akkor lenne annyi, hogyha mindenkiben 1 darab vírus lenne, de ennél nyilván sokkal több van.

Most jön egy adat, amit megbecsülni sem tudok. Hogy hány koronavírus van egy fertőzöttben. Nyilván mindenkinél más, és attól is függ, hogy a fertőzés mely stádiumában tart az illető, ezek is nehezítik a becslést.

Tehát, ha egymás tetejére pakolnánk őket, akkor olyan vékony lenne, hogy nem látnád, de több 10 kilométer, talán száz kilométer magas.


Ha nem egy ilyen toronyra vagy kíváncsi, számolj akkor is 100 nanométerrel, a „koronájukat” leszámítva durva gömb alakúak. Száz nanométerrel könnyű számolni.

2021. ápr. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
92%

Hopp, update:


„A virion gömb alakú, átmérője legalább 129,6 nm, de kétszer ekkora is lehet.” - Wikipédia


Szóval szorozd meg 1,3 - 2,6-tal.

2021. ápr. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
83%
nem halom az, kockacukor.
2021. ápr. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én egy másik kérdés kapcsán 1-1,5 kg-ot olvastam egy cikkben. Amúgy kb. talán úgy néz ki, mint egy kupac szürke nagyon finom (vagy enyhén nedves) homok.
2021. ápr. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
85%
Inkább fehér a burokfehérje miatt, ha van rajta. Azt nem tudom, hogy van-e. Én anno foglalkoztam vírusokkal, mikor kivontuk őket, akkor fehér izészerű kinézete volt az anyagnak. De ez se teljesen a vírus volt, de ebben volt a vírus.
2021. ápr. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!