Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Jelenlegi ismereteink alapján...

Jelenlegi ismereteink alapján azon objektumok az univerzumban amit fekete lyuknak nevezünk el tűnhet az univerzumból úgy értem meg szűnhet fekete lyuknak lenni?

Figyelt kérdés
2021. máj. 17. 22:26
 1/5 Z003 ***** válasza:
100%

Jelenleg úgy gondolják hogy a fekete lyukak lassan de biztosan "párolognak".

A jelenség elvét Stephen Hawking dolgozta ki, róla is kapta a nevét : Hawking-sugárzás.


A pontos folyamatát és elvét nem tudnám a wikipédiánál pontosabbal elmagyarázni ezért itt van hzzá egy link: [link]


Viszont tudtommal még nem százszázalékosan bizonyított, bár nem vagyok túl naprakész a témában.

2021. máj. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az elmélet szerint veszít a tömegéből. Ezt a fogalmat ismertem csak úgy tudtam hogy ez akkor van amikor éppen el nyel valamit mivel nem veszhet el az információ így más formában vissza jön belőle. De ez úgy írja hogy áltó helyében is folyamatosan párolog és tejesen el tűnhet! Érdekes fel merült bennem hogy előbb utóbb fel falhatják e az univerzumot ezek szerint nem!
2021. máj. 18. 01:29
 3/5 A kérdező kommentje:

Ezek szerint akár ilyen nagyon kicsi fekete jukak is létezhetnek amik kb egy embere méretűek meg hasonló ha már elég kicsi akár a nap rendszerünkben vagy a közelében is el bújhat vajon egy ilyen? Mert akkor nem volna esélytelen hogy még a közel jövőben meg figyeljük és szondát küldjünk bele ha Masknak nagyon be jön az űripar! xD


Viszont a le írás akkor azért elég egyértelművé teszi hogy ezek nem a tér szakadása tehát nem féreglyukak meg hasonló. Szal egy ilyet nem igen lehet tér ugráshoz fel használni.

2021. máj. 18. 01:37
 4/5 anonim ***** válasza:

"Jelenlegi ismereteink alapján azon objektumok az univerzumban amit fekete lyuknak nevezünk el tűnhet az univerzumból úgy értem meg szűnhet fekete lyuknak lenni?"


Jelenlegi ismereteink alapján azon objektumok az univerzumban, amiket fekete lyukaknak nevezünk, eltünhetnek az univerzumból? Úgy értem megszünhetnek fekete lyukaknak lenni?


"Az elmélet szerint veszít a tömegéből. Ezt a fogalmat ismertem csak úgy tudtam hogy ez akkor van amikor éppen el nyel valamit mivel nem veszhet el az információ így más formában vissza jön belőle. De ez úgy írja hogy áltó helyében is folyamatosan párolog és tejesen el tűnhet! Érdekes fel merült bennem hogy előbb utóbb fel falhatják e az univerzumot ezek szerint nem!"


Az elmélet szerint veszít a tömegéböl. Ezt a folyamatot ismerem, de úgy tudtam, hogy ez akkor van így, amikor éppen elnyel valamit. Mivel nem veszhet el az információ, más formában visszajön belöle. A Wiki-cikk úgy írja, hogy elnyelési folyamat nélkül (remélem erre gondoltál) is folyamatosan párolog, és teljesen eltünhet. Érdekes, felmerült bennem a kérdés, hogy elöbb-utóbb felfalhatják-e az univerzumot, ezek szerint nem.


"Ezek szerint akár ilyen nagyon kicsi fekete jukak is létezhetnek amik kb egy embere méretűek meg hasonló ha már elég kicsi akár a nap rendszerünkben vagy a közelében is el bújhat vajon egy ilyen? Mert akkor nem volna esélytelen hogy még a közel jövőben meg figyeljük és szondát küldjünk bele ha Masknak nagyon be jön az űripar! xD



Viszont a le írás akkor azért elég egyértelművé teszi hogy ezek nem a tér szakadása tehát nem féreglyukak meg hasonló. Szal egy ilyet nem igen lehet tér ugráshoz fel használni."


Ezek szerint nagyon kicsi fekete lyukak is létezhetnek, amik emberhez hasonló méretüek. Ha (már) elég kicsi, akkor vajon a Naprendszerben (a miénk, és ez a neve) vagy a közelében is megbújhat egy ilyen? Ez esetben nem volna esélytelen, hogy még a közeljövöben megfigyeljük és szondát küldjünk bele, ha Musknak nagyon bejön az üripar.

Viszont a leírás elég egyértelmüvé teszi, hogy ezek nem a tér szakadásai, tehát nem féreglyukak és hasonlók. Szóval egy ilyet nem lehet térugráshoz felhasználni.


Nincs hosszú ö és ü betü a billentyüzetemen. A tartalmat ne is firtassuk, elöbb értelmezned kellene a szöveget.

2021. máj. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Egy ilyen 1kg tömegű fekete lyuk mennyi gammasugárzást bocsáltana ki és mennyire koncentrálná azt? Egy ilyen 1kilós feketelyuk ami olyan kicsi méretű hogy nem is látszana és a szempillantás tört része alatt el tűnne de mégis egy kilónyi energiát sugározna ki magából ez alatt az idő alatt képes volna rákot okozni ha a közvetlen közelébe vagyunk? Vagy pl meg ölni egy legyet ami épp mellette van?
2021. jún. 17. 15:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!