Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miből, és hogyan készül az...

Miből, és hogyan készül az alufólia?

Figyelt kérdés
Úgy tudtam, hogy alumíniumból, (innen az alu tag) de nemrég azt hallottam hogy már másból készül.
2008. dec. 9. 08:19
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szabványos Al ötvözetből készül. (EN AW-8011, EN AW-8111, EN AW-8079, EN AW-1200)


az eljárás, amivel készítik, pedig a hengerlés.


pongyolán fogalmazva a dolog olyan, mint a tésztanyújtás. Csak itt nem sodrófa, meg deszka van, hanem két sodrófa, az is fémből. A kettő közé bevezetik az aludarabot, és a túloldalon már jóval vékonyabban jön ki. Ezt több lépcsőben ismétlik és a végredmény az alufólia.


Ennél mélyebben is el lehetne mesélni, de nem hiszem, hogy lenne értelme.

2008. dec. 9. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
tökéletesen elég a válasz, köszönöm. Mi szétválasztjuk a papírt, az üveget, műanyagot és a komposztálóba való szerves hulladékot. Arról beszélgettünk este a férjemmel, hogy külön tennénk még a fémet is, és megnéznénk hogy 1 hét alatt mégis mit teszünk a kukába, hiszen ezek az alap hulladékok. Mindig összegyűlik úgy 40 liter szemét ugyanis. Rögötn belenéztünk a kukába, amiben volt alufólia, ami mehet a fém közé, és pl. tejfölös doboz teteje, ez vajon mi? Mert rá van olvasztva valami fém, nem tudom. ezen kívül a 3 in 1 kávé tasakja, ami műanyagnak tűnik, de belül fémmel van bevonva mint a tejfölösé. Innen jött a gondolat, hogy mi az alufólia összetevője...és vajon az említett szemetet hová kell válogatni..
2008. dec. 9. 13:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!