Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A kirepült füsti fecskefiókák...

A kirepült füsti fecskefiókák éjjel hol alszanak vajon? A fészek egyfolytában üres.

Figyelt kérdés

2021. júl. 30. 13:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%

Bárhol.


Nálunk az istállóban van egy random szeg a plafon fele a gerendában. Jó ideig aludtak ott fecskék, míg aztán az egyik évben fészket is csináltak mellé.

2021. júl. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Wadmalac ***** válasza:
88%

A "kirepült" kifejezés jelenti azt, hogy már nem fészeklakók.


Alapvetően elég kevés madár van, ami úgymond állandó otthont lakik be, nem csak a fiókakeltés idejére.


Annyira, hogy most egy sem ugrik be. :D

2021. júl. 30. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

#2


Ezt most nekem írtad? (#1). Csak mert én tudom. A válaszomban direkt kitértem arra, hogy évekig volt fecske az istállónkbam, ott aludtak s kész. Fészket jó darabig egyik se rakott oda. Védve voltak az esőtől, a széltől s a ragadozóktól, így ki is használták.

2021. júl. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Egy hétig egyébként - amikor már a fészken kívül etették őket - sötétedés előtt éjszakára újra a fészekben voltak.
2021. júl. 30. 15:38
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a villanydrótot szerették, de bárhova elülnek, ahol biztonságban vannak.
2021. júl. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Sokszor a levegőben.

2021. júl. 31. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Azt tudom, hogy lombos fán nem tartózkodnak (nehéz a navigálás), így itt Zuglóban nem a Városligetben éjszakázhatnak, és a házaknál meg kevés olyan hely van, ahol biztonságban érezhetnék magukat.

A villanydróton szerintem éjszaka elég veszélyes lehet a baglyok miatt.

2021. júl. 31. 13:53
 8/12 A kérdező kommentje:

# 6

Köszönöm a linket, érdekes cikk volt. Csak a sarlósfecskéről tudtam, hogy a levegőben alszik.

Az oldalon volt egy másik írás is a repülés közbeni alvásról:

[link]

Annyival azért kiegészíteném, hogy Wisdom – az eredeti cikkben említett albatrosz – nem 64 évig élt, hanem (a wikipédiás cikk alapján) még ma is él, és legalább 70 éves. 2021-ben is rakott tojást, ami idén februárban kelt ki:

[link]

2021. júl. 31. 13:54
 9/12 A kérdező kommentje:
jav: 2020-ban is rakott tojást...
2021. júl. 31. 13:55
 10/12 Wadmalac ***** válasza:

"Ezt most nekem írtad? (#1)"

A kérdésre.

2021. aug. 2. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!