Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Jogosan félek az ananásztól,...

Jogosan félek az ananásztól, ha egyszer azt olvastam, hogy, ha a szádba veszel egy ananászt és nem nyeled le, sebeket okoz a szádban? Akkor a nyelőcsőben is sebeket okoz?

Figyelt kérdés

Múltkor ananász volt a spagettimen és rettegve ettem, mert féltem, hogy sebeket okoz.


Valahol azt olvastam, hogy elkezdi ilyenkor "megenni" a száját az ebernek, ha sokáig nem nyeljük le.


Ez tényleg igaz?


Tényleg veszélyes ananászt enni?


Sajnos nagyon félek. :(


Előre is köszönöm a választ!


2021. aug. 12. 21:19
1 2
 1/16 Z003 ***** válasza:
100%

Nem tudom hogy ez egy komoly kérdés vagy sem. De az ananász tényleg tartalmaz olyan enzimeket amik elkezdik lebontani a nyálkahártyát. Úgyhogy ha egy ananászt tartasz a szádban nagyjából 3 napig akkor okozhat sebeket.


Persze a savasság (ha nyersen esszük) ingerelni fogja a nyálkahártyát ami okozhat maró érzést, de ez minden savas ételnél felléphet. Illetve akik szalicilra érzékenyek marhatja a szájukat.


De ezeken kívül teljesen biztonságos.

2021. aug. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
100%
._.
2021. aug. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
A nem tökéletesen érett ananászban oxálsav kristályok vannak, amelyek mechanikusan ingerlik a nyálkahártyát, arra érzékenyeknél kiütéseket is okozhat. A gyümölcsben valóban van bromelin nevű proteáz bontó enzim, amit azonban inaktivál a gyomorsav. A füge ehhez nagyon hasonló, éretlenül benne is van oxálsav és a tejnedvben ficin enzim, de az érett füge már semmi ilyet nem tartalmaz. A nem érett banánban is van oxálsav.
2021. aug. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Ahogyan már írták, a gyomorsav semlegesíti az ananászt, azaz te előbb eszed meg, mint ő téged.
2021. aug. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Akkor már erek ananászt enni. Azt hittem pl 5-10 masodperc után már sebeket okoz.
2021. aug. 12. 22:31
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Na, ujabb futobolond...


Kerdezo, abba probalj mar belegondolni, hogy emberek millioi esznek retteges nelkul ananaszt. Szerinted tenyleg veszelyes lehet? Komolyan az a rogeszmed, hogy az alatt a par perc alatt amig ragod, bajod lesz tole?


Javaslatom: ne ananaszt egyel, hanem menj pszichiaterhez aki ad gyogyszert a manias kenyszerbetegsegedre.

2021. aug. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
100%

5-10 mp múlva már sérülést okoz!?!?

Biztos azért lehet kapni minden boltban, mert ilyen rohadt veszélyes

2021. aug. 12. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Megeheted a héján lévő tüskéket is. akkor okoz sebeket. De értelmes ember meghámozza. Akkor nem okoz.
2021. aug. 12. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Be sem bírom kapni!
2021. aug. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
100%
Kicsinál téged ez az ananász egyszer majd meglátod. Nemcsak sebeket okoz, de hozzá is lapít a raggae-s hajával a falhoz, mint egy lepényt .
2021. aug. 13. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!